Święto edukacji w łódzkiej szkole muzycznej

Autor: Łódzki UW 2022-10-19 09:56:22

W Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi odbyły uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie wydarzenia wręczono Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Dzisiejszy dzień to święto całej społeczności oświatowej, która daje możliwość wspólnego zdobywania nowych umiejętności i odczuwania ducha wspólnoty, w której wykuwają się talenty i wzrastają przyjaźnie. Dlatego życzę wszystkim pedagogom wytrwałości w codziennej pracy, aby była ona dla Was źródłem satysfakcji i radości, a uczniom wielu szkolnych i artystycznych sukcesów  

– powiedział obecny na uroczystości wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Wydarzenie urozmaicały występy muzyczne uczniów szkoły.

W skład Zespołu wchodzą trzy szkoły:

  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia o ośmioletnim cyklu kształcenia, łącząca przedmioty ogólne z muzycznymi.
  • Szkoła Muzyczna I stopnia z dwoma cyklami kształcenia: sześcioletnim (dla dzieci rozpoczynających naukę w wieku od 6 do 10 lat) i  czteroletnim (dla dzieci i młodzieży rozpoczynających naukę w wieku od 8 do 16 lat.)
  • Szkoła Muzyczna II stopnia przeznaczona dla młodzieży rozpoczynającej naukę w wieku od 10 do 23 lat, z dwoma cyklami kształcenia: sześcioletnim  (instrumentalnym, w specjalności klasycznej lub jazzowej) i czteroletnim  (wokalnym, w specjalności klasycznej lub jazzowej).

Lista specjalizacji w szkole jest dość długa i są to: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, harfa, gitara, akordeon, klawesyn, organy, flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka, róg, puzon, perkusja, śpiew, śpiew jazzowy, perkusja jazzowa, gitara jazzowa, saksofon jazzowy, kontrabas jazzowy.

 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u