Laureaci konkursu nagrodzeni

Autor: Lubuski UW 2022-11-24 09:09:29

Wojewoda Zbigniew Koniusz uhonorował zwycięzców finału XXIX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.

Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności. Jest to również okazja do pokazania, jak ważne w tworzeniu systemu bezpieczeństwa naszego kraju jest podtrzymywanie tradycji wychowania patriotyczno-obronnego. Konkurs jest rozgrywany na dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.

– Od lat konkurs ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do tej pory we wszystkich jego edycjach wzięło udział prawie 12 tysięcy uczniów. Ogrom wiedzy, jakim młodzież miała się wykazać, jest imponujący. Bardzo wam dziękuję za trud przygotowania. Proszę o jedno: próbujcie zarazić chęcią do posiadania takiej wiedzy waszych kolegów i koleżanki. Lepiej być przygotowanym niż być nieświadomym zagrożenia, jakie obecny świat niesie – mówił wojewoda do uczestników spotkania w urzędzie wojewódzkim.

W tym roku konkurs - organizowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - przeprowadzony został w 14 szkołach średnich województwa świętokrzyskiego, a do finału zakwalifikowało się 28 jego uczestników. Uczestnicy rozgrywek wojewódzkich mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania m.in. sprawdzające wiedzę na temat pierwszej pomocy i ratownictwa, jak również nawiązujące do tradycji patriotycznych i obronnych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u