Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w województwie łódzkim

Autor: Łódzki UW 2023-05-01 08:30:29

Chcemy, żeby Polska, w różnych gminach, sołectwach, powiatach była bardzo dobrym miejscem do życia. (...) Chcemy łączyć ludzi, bo Polska jest jedna, stąd nasze inwestycje, które staramy się, by były w każdym zakątku Polski

- powiedział premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził dziś nasze województwo.

Szef polskiego rządu złożył wizytę w miastach i gminach województwa łódzkiego w ramach akcji "Polska jest jedna - Inwestycje lokalne". Premier spotkał się z mieszkańcami w Rawie Mazowieckiej i Zarannej.

Ochrona Zdrowia

Premier odwiedził m.in. Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej: - Podjęliśmy decyzję o wyposażeniu tego szpitala nie tylko w tomograf, ale też w rezonans. To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu. Silna Polska bliska ludziom.

Zrównoważony rozwój to jeden z priorytetów obecnego rządu. Sytuacja, kiedy służba zdrowia jest podzielona na prężnie działające szpitale wielkomiejskie, zapewniające wysoki poziom usług oraz na „lokalne medyczne pustynie” jest nieakceptowalna.

Taki stan rzeczy nie tylko wzmaga poczucie niesprawiedliwości dla dużej grupy polskiego społeczeństwa, ale przede wszystkim stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób mieszkających poza dużymi miastami.

Rząd doskonale to rozumie i dlatego wydatki na służbę zdrowia po 8 latach wzrosły o ponad 100%. Znaczna część z tych środków została przeznaczona na modernizację i rozbudowywanie infrastruktury medycznej w Polsce lokalnej. I szpital w Rawie jest tego doskonałym przykładem.

Inwestycje Blisko Ludzi

Premier odwiedził również Gminę Strzelce (pow. Kutnowski), gdzie spotkał się z mieszkańcami w trakcie otwarcia nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej. Wartość inwestycji to ok. 11 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych to blisko 10 mln zł!

Inwestycje lokalne są bardzo ważne, ponieważ chcemy, aby Polska była dobrym miejscem do życia. Wspólne spotkania lokalnej społeczności łączą ludzi. My chcemy, aby Polska była jedna

– podsumował Mateusz Morawiecki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u