Świętowali 30-lecie istnienia placówki

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2023-05-01 08:33:53

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego w Olsztynie obchodziła dziś 30-lecie powstania.


 

W 2022 roku szkoła wzięła udział w rządowym programie Ministerstwa Edukacji i Nauki - Laboratoria Przyszłości. Otrzymała z budżetu państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie mogą uczyć się metodą eksperymentu i rozwijać swoje umiejętności z zakresu robotyki. W ramach programu szkoła zakupiła między innymi: wyposażenie pracowni fizyki oraz informatyki, drukarkę 3D z filamentami, sprzęt fotograficzny i oświetleniowy do realizacji nagrań, gimbale, systemy konstrukcyjne wraz z akcesoriami, pomoce dydaktyczne do robotyki i sprzęt audio (mikroporty).

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki i Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

„Nowe podejście do nauczania jest potrzebne wraz z postępem cywilizacyjnym, dlatego szczególnie cieszę się, że całe grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska wykorzystują potencjał technologiczny na miarę dzisiejszych czasów” – powiedział wojewoda

Podczas uroczystości wojewoda uhonorował szkołę pamiątkową tabliczką oraz złożył życzenia.

„Z okazji Jubileuszu pragnę przekazać Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wyrazy wdzięczności oraz uznania za trud i odpowiedzialną pracę. Natomiast uczniom życzę, oprócz wyniesienia ogromu wiedzy, także zawiązania trwałych przyjaźni i wspaniałych wspomnień” – powiedział wojewoda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u