GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Autor: Podkarpacki UW 2023-05-31 09:38:38

Laureaci konkursów przedmiotowych z podkarpackich szkół podstawowych odebrali dziś wyróżnienia i statuetki. Uzdolnionym uczniom pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Uroczystość podsumowująca wyniki tegorocznych konkursów odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Dyplomami i statuetkami wyróżniono 312 laureatów. Ponadto 12 szkół z województwa podkarpackiego otrzymało Certyfikat Szkoły Przyjaznej Utalentowanym  Uczniom, który potwierdza wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych. Gala była również okazją do wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji i Nauki.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła laureatom serdeczne gratulacje. Podkreśliła, że bardzo się cieszy, że tak liczne grono młodych ludzi wzięło udział w konkursach wiedzy.

– Dla was ten rok szkolny jest niewątpliwie rokiem sukcesu, który osiągnęliście dzięki ciężkiej i systematycznej pracy. Warto wyrastać ponad przeciętność, warto wykonywać tę ciężką pracę, chociaż trzeba też w niej odnaleźć wielką radość i satysfakcję powiedziała wojewoda.

Gratulując wyróżnionym uczniom, Ewa Leniart nawiązała do postaci Stanisława Lema, który jako twórca wyrastał ponad przeciętność, ma wyjątkowe miejsce w gronie polskich pisarzy, a jego niezwykła droga twórcza z pewnością może stać się wielką inspiracją dla młodego pokolenia, do którego należy przyszłość.  

– Stanisław Lem miał życie pełne różnego rodzaju wyzwań, ale też niezwykłe. Z jednej strony podejmował  studia medyczne, z drugiej strony zajął się literaturą fantastycznonaukową i odniósł wielki sukces. To on jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem – mówiła wojewoda.

Ewa Leniart podziękowała również  rodzicom i nauczycielom, którzy wspierają swoich podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i talentów.

W sumie w tym roku odbyło się 13 konkursów przedmiotowych, w których udział wzięło prawie 16,5 tys. uczniów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u