Jubileusz 150 lat istnienia kieleckiej Straży Pożarnej uczczono podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 03.06.2023

Autor: MSWiA 2023-06-06 09:16:33

3 czerwca 2023 roku w Kielcach zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk wspólnie ze strażakami i pracownikami cywilnymi Państwowej Straży Pożarnej oraz druhami Ochotniczych Straży Pożarnych województwa świętokrzyskiego wziął udział w uroczystości wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, którym przyświecał jubileusz 150-lecia powstania kieleckiej Straży Pożarnej.

Uroczyste obchody rozpoczęto mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Kielcach, odprawioną w intencji strażaków i ich rodzin. Główne uroczystości odbyły się na Placu Zamkowym przed Muzeum Narodowym w Kielcach, gdzie wszystkich obecnych powitał gospodarz obchodów świętokrzyski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Krzysztof Ciosek.

Podczas uroczystości wręczono wyróżniającym się strażakom PSP i druhom OSP odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe, które są dowodem uznania i wdzięczności za trud codziennej służby.

Zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztof Hejduk w przemówieniu okolicznościowym zwrócił się do zebranych słowami:
„Ostatnie czasy to bardzo duże wyzwania, bardzo dużo zadań , ale jesteśmy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Wielkie ukłony dla Was wszystkich, druhów ochotników, strażaków PSP i dla służb współdziałających z nami, za to, co robicie każdego dnia.
Jestem zaszczycony, że jestem strażakiem a Pan Prezydent RP, 4 maja podkreślił, że Straż Pożarna jest podstawowym ogniwem bezpieczeństwa wewnętrznego w Polsce i to pokazujemy na co dzień! Jesteśmy zawsze przygotowani, profesjonalnie wyszkoleni i profesjonalnie działający. Jeszcze raz ukłony i wielkie podziękowania…".

Zwieńczeniem uroczystości była defilada pododdziałów pożarniczych, w których zaprezentowały się kompanie reprezentacyjne oraz poczty sztandarowe PSP i OSP.

Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili: Anna Krupka sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Piotrowski Ordynariusz Diecezji  Kieleckiej, Krzysztof Słoń senator RP, Jacek Włosowicz senator RP, Bartłomiej Dorywalski poseł na Sejm RP, Andrzej Kryj poseł na Sejm RP, Zbigniew Koniusz wojewoda świętokrzyski, Andrzej Bętkowski marszałek województwa świętokrzyskiego, komendanci wojewódzcy i komendanci szkół PSP oraz szerokie grono przedstawicieli służb i instytucji współpracujących.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u