KU PRZESTRODZE – WYPADEK Z UDZIAŁEM MOTOCYKLA

Autor: MSWiA 2023-06-12 08:31:56

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło tydzień temu w Krojczynie. Kobieta kierująca renault skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa poruszającemu się z przeciwnego kierunku ruchu motocykliście. Doszło do zderzenia pojazdów. Pasażerka motocykla doznała poważnego urazu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej autem. Czeka ją rozprawa sądowa.

Do wypadku doszło przed godziną 16.00 w minioną środę (31.05.2023). W miejscowości Krojczyn na skrzyżowaniu doszło do zderzenia auta osobowego i motocykla. Kierująca renault 28-letnia mieszkanka powiatu włocławskiego nie upewniła się, co do możliwości wykonania bezpiecznego manewru skrętu w lewo i nie ustępując pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku ruchu motocykliście uderzyła w jednoślad. W wyniku tego zdarzenia kierujący kawasaki 40-letni mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą i pasażerka jednośladu trafili do szpitala. Kobieta doznała poważnych obrażeń. Policjanci ustalili, że oboje kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej renault. Zdarzenie zostało utrwalone na monitoringu i przedstawiamy je, jako ostrzeżenie. Na drodze należy zachować ostrożność i dokładnie upewnić się, co do możliwości wykonania manewru skrętu czy wyprzedzania. To już kolejny wypadek z udziałem motocykla w dopiero co rozpoczętym sezonie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u