Wymiana doświadczeń podczas II Forum Samorządowego

Autor: Świętokrzyski UW 2023-06-15 08:40:00

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz uczestniczył w II Forum Samorządowym Powiatu Opatowskiego. Rozpoczęła je uroczysta sesja rady powiatu.

Udział w II Forum Samorządowym zgromadził wielu świętokrzyskich burmistrzów i wójtów oraz parlamentarzystów, sekretarzy i skarbników samorządów.

Cieszę się, że takie fora są organizowane. Samorządy mają o czym rozmawiać. Środki, które są do wydatkowania nigdy nie były tak duże. Otoczenie prawne się zmienia, oczekiwania mieszkańców również. Wszystko zaczyna się od dyskusji”- powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

Uchwały podjęte podczas sesji dotyczyły przystąpienia do programu realizowanego wspólnie z Politechniką Świętokrzyską  pn. „Dziś uczeń jutro student” oraz zmiany w budżecie powiatu, ze względu na przekazanie powiatowi opatowskiemu na własność terenów po byłej cukrowni we Włostowie.

Jak podkreślił starosta opatowski Tomasz Staniek, „współpraca między samorządem a jednostkami podległymi wojewodzie świętokrzyskiemu układa się wzorowo”.

„Przejmujemy na własność tereny inwestycyjne we Włostowie. Jest to 8 hektarów, gdzie obecnie budowane są hale. Dotychczas ten teren był w wieczystym użytkowaniu. Otrzymaliśmy zgodę aby ten teren stał się własnością powiatu opatowskiego”- podkreślił starosta opatowski.

Podczas sesji rady powiatu 10 zasłużonych pracowników starostwa i jednostek podległych otrzymało nagrody oraz dyplomy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u