">

" />

Rozpoczęła się budowa ostatniego odcinka "Trasy Wschodniej" w Suwałkach

Autor: Podlaski UW 2023-06-29 08:28:43

Od symbolicznego wbicia łopat rozpoczęła się w poniedziałek (26.06) w Suwałkach budowa ostatniego odcinka tak zwanej "Trasy Wschodniej". Droga połączy ulicę Sejneńską z Osiedlem Kamena. Powstanie także bezkolizyjne skrzyżowanie z torami w postaci podziemnego tunelu. Całkowita wartość inwestycji to ok. 40 mln zł, połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W wydarzeniu wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Gratuluję suwalskiemu samorządowi, że udało się na tę inwestycję pozyskać tak znaczną sumę. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, który funkcjonuje od 2019 roku, tylko nasze województwo zasilił kwotą mld 200 mln zł na drogi lokalne, a mieliśmy ogromne zaległości w tym zakresie - mówił wojewoda podlaski.

Ostatni etap „Trasy Wschodniej” będzie miał około 760 metrów długości. Rozpocznie się na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel o długości około 44 metrów.

Odcinek uzupełni układ komunikacyjny miasta i pozwoli na wyprowadzenie ruchu samochodów z centrum Suwałk na wschodnią stronę miasta od ul. Reja poprzez ulice Armii Krajowej, Pileckiego, 100-lecia Niepodległości do ul. Utrata, do ul. Wojska Polskiego i dalej ul. Leśną do ul. Raczkowskiej.

- Dziękuję za wsparcie, które otrzymałem przy staraniach o dofinansowanie na budowę tej drogi. Kończąc ten odcinek możemy śmiało stwierdzić, że w przyszłym roku wschodnia obwodnica Suwałk będzie już kompletna – mówił prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. – Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się na otwarciu tej drogi. Mieszkańcy Suwałk będą mogli z niej skorzystać już we wrześniu przyszłego roku – dodał prezydent.

W symbolicznym rozpoczęciu budowy wzięli udział: poseł Kazimierz Gwiazdowski, poseł Jarosław Zieliński, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, zastępca prezydenta Suwałk Grzegorz Krysa, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Przełomiec wraz z radnymi oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji Arnold Saładonis z firmy PDM Suwałki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u