SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ DWÓCH CHŁOPCÓW

Autor: MSWiA 2023-06-30 08:38:38

Okres letni sprzyja częstszym pobytom naszych dzieci poza domem. Jest to również czas, kiedy najczęściej dochodzi do zaginięć i wypadków z udziałem małoletnich. Pamiętajmy o tym, aby zawsze zapewnić im należytą opiekę. Jak łatwo można stracić kontrolę nad naszymi podopiecznymi, świadczyć może sytuacja, do której doszło na terenie Trzebnicy.

Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zgłosiła się kobieta, która  poinformowała mundurowych o zaginięciu jej dwóch synów w wieku 5 i 8 lat. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń stróżów prawa, w trakcie spaceru małoletni wykorzystali chwilę nieuwagi swojej mamy i oddalili się w nieznanym kierunku.

Zaniepokojona tym faktem kobieta na początku na własną rękę zaczęła poszukiwać swoich pociech. W pewnym momencie uzmysłowiła sobie, że jej działanie nie przynosi rezultatów i wtedy postanowiła o tym fakcie poinformować miejscowych policjantów.

Informacja ta postawiła na nogi trzebnicką Policję. Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy ogłosił alarm dla całej jednostki. Funkcjonariusze ustalili rysopis chłopców, który dyżurny komendy przekazał wszystkim patrolom znajdującym się w służbie. Mundurowi natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. Między innymi sprawdzali teren miasta oraz rozpytywali osoby w celu ustalenia miejsca pobytu zaginionych. Do pomocy w poszukiwaniach zaangażowano także Straż Pożarną. Przygotowany i szeroko rozpowszechniony został również komunikat o zaginięciu chłopców, który trafił m.in. na  serwis społecznościowy trzebnickiej Policji oraz do przedstawicieli mediów.  

Po około 2 godzinach od otrzymania informacji o zaginięciu 5 i 8-latka, dzielnicowi sierż. szt. Damian Klonowski oraz sierż. Wiktoria Bartoszczyk, dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu terenowemu, na wysokości miejscowości Księginice zauważyli dwóch chłopców odpowiadających rysopisowi poszukiwanych. Ostatecznie dzieci całe i zdrowe zostały przekazane pod opiekę matki.

Pamiętajmy, aby nigdy nie wahać się ze zgłoszeniem zaginięcia osoby. W takich sytuacjach liczy się każda minuta! Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, wolności, poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi i niestety często czas wolny od nadzoru dorosłych oraz od odpowiedzialności. Małe dzieci wymagają szczególnej troski. Jednym z największych zagrożeń dla dziecka, zwłaszcza małego, jest pozostawienie go bez opieki. Brak uwagi rodzica lub opiekuna może generować niebezpieczne i tragiczne w skutkach wydarzenia. Dziecko pozostawione nawet na krótki czas bez opieki rodzica czy opiekuna może stać się ofiarą przestępstwa bądź ulec groźnemu w skutkach wypadkowi losowemu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u