PRAWOSŁAWNE NABOŻEŃSTWO ZA POLICJĘ

Autor: MSWiA 2023-07-21 08:47:06

W czwartek po południu 20 lipca 2023r. w Cerkwi Katedralnej pw. św. Jerzego Zwycięzcy na terenie Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie odprawiono nabożeństwo dziękczynne z okazji Święta Policji.

Uroczystość przygotowana przez naczelnego prawosławnego kapelana Policji ks. Andrzeja Bołbota z KGP zgromadziła przedstawicieli formacji, zarówno funkcjonariuszy, jak i pracowników. Na nabożeństwo przybyło kierownictwo Policji na czele z Zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romanem Kusterem. Obecny był także Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadinsp. Adam Cieślak oraz Prezes Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Irena Zając, dyrektorzy i pracownicy biur KGP oraz przedstawiciele związków zawodowych.

W modlitwie za funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich najbliższych uczestniczyli prawosławni kapelani Policji pod przewodnictwem abp. Jerzego (Pańkowskiego) prawosławnego ordynariusza wojskowego, delegata Świętego Soboru Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego ds. Duszpasterstwa Służb Mundurowych.

Na zakończenie do zebranych zwrócili sie również zaproszeni do cerkwi: naczelny ewangelicki kapelan Policji ks. Marek Twardzik i kapelan Komendy Głównej Policji ks. Wojciech Juszczuk.

W imieniu całej formacji za odprawione nabożeństwo podziękował nadinsp. Roman Kuster.

Oprawę wokalną zapewnił Męski Chór Wojskowy STRATOS, działający przy Prawosławnym Ordynariacie Wojska Polskiego w Warszawie.

tekst i zdjęcia Paweł Ostaszewski/Gazeta Policyjna

© 2018 Super-Polska.pl stat4u