">

" />

Nowe drogi w Gminach: Suwałki i Bargłów Kościelny

Autor: Podlaski UW 2023-07-27 08:17:36

Prawie kilometrowy odcinek drogi ze ścieżką pieszo-rowerową otworzyły we wtorek (25.07) w Białej Wodzie władze gminy Suwałki. Z kolei w Gminie Bargłów Kościelny zakończyła się przebudowa półtorakilometrowego odcinka drogi gminnej Górskie - Brzozówka - Komorniki. Obie inwestycje były dofinansowane z rządowych programów: Funduszu Rozwoju Dróg oraz Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". W ich uroczystym oddaniu do użytku wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Droga bardzo potrzebna

Gmina Suwałki za ponad 2,3 mln zł wybudowała drogę ze ścieżką pieszo-rowerową w miejscowości Biała Woda, prowadzącą do Środowiskowego Domu Samopomocy. Inwestycja była dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą ponad 1,1 mln zł.

- Na pewno Państwo już to widzicie, że zmienia się krajobraz drogowy naszego województwa. Inwestujemy w drogi lokalne, którymi na co dzień poruszają się mieszkańcy, by było to dla nich bardziej komfortowe i bezpieczniejsze - mówił wojewoda podlaski.

We wtorek (25.07) odbyło się uroczyste otwarcie drugiego etapu inwestycji w Białej Wodzie. Dwa lata temu Gmina Suwałki zrealizowała jej wschodni odcinek, od strony drogi wojewódzkiej.

- Wybudowaliśmy drogę o szerokości 6 metrów. Ciąg rowerowo-pieszy ma 2,5 metra. Jest też oświetlenie w postaci 60 lamp - poinformował wójt Gminy Zbigniew Mackiewicz.

Z drogi w Białej Wodzie korzystają nie tylko mieszkańcy oraz podopieczni ŚDS, ale także ciężarówki miejscowego przedsiębiorcy. Dzięki przebudowie do Białej Wody dojadą także autobusy komunikacji miejskiej.

Etapami do celu

Władze Gminy Bargłów Kościelny oddały do użytku kolejny odcinek drogi łączącej miejscowości: Górskie, Brzozówka i Komorniki. Budowa półtorakilometrowego odcinka była dofinansowana kwotą prawie 1,8 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Wkład Gminy to 420 tys. zł.

- W imieniu mieszkańców dziękuję za tak duże wsparcie naszej Gminy. To kolejne droga, która ułatwi nam życie. W poprzednich latach wykonaliśmy dwa etapy kilometrowe, teraz mamy kolejny, dłuższy. Droga łączy trzy miejscowości i trzy drogi powiatowe, dlatego jej wykonanie poprawiło funkcjonowanie naszej sieci komunikacyjnej - mówił wójt Gminy Radosław Wiewiórko.

Inwestycji samorządowi pogratulował wojewoda Bohdan Paszkowski, który przypomniał, że poprzednie prace przy tej drodze gminnej były dofinansowane także z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

- To, że dzisiaj tutaj się spotykamy, to jest symbol tej zmiany, która nastąpiła po roku 2015, jeżeli chodzi o spojrzenie na rozwiązywanie problemów społecznych, gospodarczych - podsumował wojewoda.

W uroczystościach oddania do użytku obu dróg wziął udział poseł Jarosław Zieliński.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u