Pijany Litwin wiózł nielegalnych migrantów do Niemiec

Autor: MSWiA 2023-08-17 08:01:28

Funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy zatrzymali ośmiu nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Wpadli w ręce legnickich policjantów jadąc całą szerokością autostrady A4 w kierunku Niemiec.

W poniedziałek, 14 sierpnia, funkcjonariusze SG z Legnicy przyjęli od policjantów ośmiu cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Przekazani obcokrajowcy, w wieku od 23 do 40 lat, zostali zatrzymani do kontroli drogowej przez legnickich policjantów na autostradzie A4. Z ustaleń policjantów wynikało, że cudzoziemcy podróżowali osobowym Oplem w kierunku Niemiec. Na teren Unii Europejskiej dostali się przekraczając w nieznanym miejscu wbrew przepisom białorusko-litewską granicę. Kierowcą Opla był 48-letni Litwin, który jak się okazało, prowadził auto w stanie nietrzeźwości.

W wyniku dokonanych sprawdzeń potwierdzono, że ośmiu cudzoziemców, to obywatele Bangladeszu oraz Egipcjanin, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju, wszystkich cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, postanowieniem sądu, umieszczono ich w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Z kolei kierowca osobowego Opla został zatrzymany do postępowania karnego, prowadzonego przez policjantów z legnickiej placówki. Litwin usłyszał zarzuty organizowania nielegalnej migracji i na dalsze czynności oczekuje w areszcie tymczasowym. Nie minie go też kara za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u