SŁUŻBY GOTOWE DO PRZYJĘCIA WIERNYCH W MARKOWEJ

Autor: Podkarpacki UW 2023-09-07 09:33:07

W Markowej odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone zabezpieczeniu Beatyfikacji Rodziny Ulmów, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Dzisiejsze spotkanie było ostatnim przed niedzielnym wydarzeniem. Posiedzenia, na wniosek wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, odbywały się cykliczne od kwietnia. Uczestniczyli w nich przedstawiciele podkarpackiej Policji, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, kierownicy właściwych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych, samorządowcy oraz przedstawiciele Archidiecezji Przemyskiej – organizatora uroczystości.

⁃ Wszystkie służby zaangażowane w zabezpieczenie Beatyfikacji są w stanie najwyższej gotowości. Ranga wydarzenia, obecność najważniejszych osób w państwie oraz wyzwania logistyczne wymagają od nas zaangażowania dużej liczby sił i środków. Są to działania niezbędne, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości – mówiła Ewa Leniart podsumowując spotkanie.

Istotnym elementem jest zabezpieczenie medyczne. W tym przypadku odpowiednia liczba wykwalifikowanego personelu medycznego została zaangażowana przez organizatora wydarzenia.

Dla nas istotne jest również bezpieczeństwo mieszkańców Markowej i miejscowości z nią sąsiadujących. Z tego powodu system Państwowego Ratownictwa Medycznego dodatkowo został wzmocniony dwiema karetkami, które będą stacjonować w Markowej oraz Gaci – dodała wojewoda.

W każdym sektorze na terenie uroczystości znajdzie się punkt pomocy medycznej i punkt wydawania wody.

———————————————————-
Przypominamy, że w przypadku zagrożenia życia, w przypadkach nagłych, wymagających interwencji służb ratowniczych, właściwym pozostaje numer alarmowy 112.

———————————————————

Msza Beatyfikacyjna odbędzie się w niedzielę o godz. 10.00. Szczegółowy program wydarzenia oraz komplet informacji dla uczestników znajduje się na stronie organizatora.

ulmowie.pl/

Ze względu na rozmiar przedsięwzięcia, organizatorzy przewidują utrudnienia w ruchu. Informacje na ten temat, ale także o lokalizacji parkingów i sposobie dotarcia na miejsce uroczystości, można znaleźć na stronie podkarpackiej Policji oraz w serwisie organizatora.

https://ulmowie.pl/ogloszenia/            

https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/120592,Beatyfikacja-Rodziny-Ulmow-w-Markowej-utrudnienia-w-ruchu.html

Aktualne komunikaty dot. sytuacji na drogach oraz te związane z organizacją wydarzenia, będą podawane na bieżąco (9 i 10 września) na antenie Radia Fara – archidiecezjalnej rozgłośni oraz na stornie organizatora i w mediach społecznościowych.

Dla dziennikarzy zostanie przygotowany specjalny parking, z którego busem zostaną przetransportowani do Centrum Prasowego na placu beatyfikacyjnym. Wjazd na parking dla dziennikarzy będzie możliwy po uzyskaniu przepustki dla konkretnego samochodu. O szczegółach informuje biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski:
https://episkopat.pl/akredytacje-na-uroczystosc-beatyfikacji-rodziny-ulmow/

© 2018 Super-Polska.pl stat4u