Święto Plonów w Brdowie

Autor: Wielkopolski UW 2023-09-07 09:39:26

Dożynki gminne „Przyszłość w Rodzinie” w gminie Babiak były okazją do wspólnej zabawy i świętowania zebranych plonów. Dożynki, silnie wpisane w tradycję polską, są podziękowaniem dla rolników za ich trud i ciężką codzienną pracę. W uroczystości udział wzięła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Święto rozpoczęło się mszą dziękczynną za plony w Gminie Babiak. Następnie uczestnicy i zaproszeni goście wzięli udział w obrzędach dożynkowych oraz pikniku rodzinnym. Podczas zabawy zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe, a dla dzieci były przygotowane zamki i zjeżdżalnie dmuchane.

Wicewojewoda przekazała podziękowania dla rolników Gminy Babiak za ich pracę na rzecz polskiego rolnictwa. Życzyła im wielu sukcesów i osobistej pomyślności.

Dożynki w Brdowie, w gminie Babiak, zostały połączone z uroczystym otwarciem kompleksu  sportowego przy Szkole Podstawowej w Brdowie im. Powstańców Styczniowych. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki wsparciu rządowemu uczniowie posiadają nowoczesny kompleks, na którym mogą spełniać sportowe marzenia i wspólnie spędzać czas.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u