SZEF GRUPY ODPOWIEDZIALNEJ ZA SKŁADOWANIE ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH ZATRZYMANY I ARESZTOWANY

Autor: MSWiA 2023-09-15 07:41:46

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy zatrzymali 47-letniego szefa zorganizowanej grupy przestępczej, który od 2018 roku brał udział w składowaniu niebezpiecznych odpadów na terenie całego kraju. Przestępca poszukiwany listem gończym został doprowadzony przed oblicze sądu, który podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Na razie na 3 miesiące...

Od 4 lat w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie działa grupa śledczych, zajmująca się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania niebezpiecznych odpadów. Do tej pory, dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Regionalną w Katowicach, zatrzymali oni już 68 osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpiącej zyski z transportowania i składowania groźnych dla życia i zdrowia substancji. 6 z nich dalszym ciągu przebywa w areszcie.

W poniedziałek, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 47-latka, którego do tej sprawy poszukiwały organy ścigania. Mężczyzna usłyszał 32 prokuratorskie zarzuty, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz składowania odpadów niebezpiecznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Katowicach Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach wczoraj zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na razie na 3 miesiące.

Za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, transport i składowanie odpadów niebezpiecznych w sposób zagrażający życiu i zdrowiu wielu osób, grozi do 10 lat więzienia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u