TYMCZASOWY ARESZT ZA ZABÓJSTWO DWÓCH OSÓB

Autor: MSWiA 2023-10-11 09:09:50

Ścisła współpraca policjantów z wodzisławskiego garnizonu oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach doprowadziła do szybkiego zatrzymania sprawcy zabójstwa dwóch osób. 46-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał prokuratorski zarzut i został tymczasowo aresztowany. Szczegóły tego zdarzenia wyjaśni prowadzone śledztwo.

W piątek (6.10.2023) tuż przed godziną 7.00 radlińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu w jednym z mieszkań na terenie powiatu wodzisławskiego ciał dwóch osób. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie.

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, technika kryminalistyki oraz kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Śledczy na miejscu ustalili, że doszło do zabójstwa dwóch osób przy użyciu najprawdopodobniej maczety.

Już w niecałe dwie godziny od otrzymania zgłoszenia, policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych mężczyzn zarzutu zabójstwa 60-letniej kobiety oraz 53-letniego mężczyzny.

46-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał prokuratorski zarzut. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn złożył natomiast wyjaśnienia i został zwolniony.

Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia ma za zadanie wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

(KWP w Katowicach / kp)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u