Gala wręczenia nagród konkursu "Aktywny Senior" 2023

Autor: Śląski UW 2023-10-18 09:52:19

9 października br. już po raz siódmy w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się  gala wręczenia nominacji i nagród w konkursie „Aktywny Senior 2023”. Na uroczystość prócz nominowanych i ich rodzin przybyło wielu samorządowców, działaczy lokalnych organizacji oraz stowarzyszeń. Imprezę tradycyjnie poprowadziła pani Maria Nowak Pełnomocnik Wojewody Śląskiego ds. Seniorów, pomysłodawczyni konkursu.

Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz w swoim wystąpieniu pogratulował wszystkim nomionowanym oraz podziękował za ich zaangażowanie, aktywność społeczną oraz działanie na rzecz integracji międzypokoleniowej. Wielkim entuzjastą konkursu, obecnym podczas wszystkich jego edycji jest Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego zdaniem najcenniejszą wartością, której możemy się od Seniorów uczyć, jest umiejętność dzielenia się sercem. We wręczeniu upominków i nagród wziął także udział bielski poseł Przemysław Drabek, który działaniami na rzecz Seniorów zajmował się już w latach swojej działalności samorządowej.

Tegoroczny laur Seniorki Roku otrzymała pani Maria Greń, aktywna w Kole Gospodyń Wiejskich w Kozach, a także w Związku Emerytów i Rencistów. Seniorem roku został dr Tomasz Reginek, knurowski lekarz, znany także z działalności samorządowej oraz w ramach Uniwersytetu III wieku.
Uroczystość uświetnił występ chóru pań ze stowarzyszenia Seniorzy dla Chorzowa i ŚląskaStarochorzowskie Gwiazdeczki” pod batutą pani Danuty Domańskiej - Garczarczyk.

Oprócz tytułów „Aktywny Senior 2023”, „Aktywna seniorka 2023” kapituła konkursu przyznała również wyróżnienia, które otrzymali:

  • Agnieszka Tomas – wyróżniona „za zamiłowanie do teatru i dzielenie się swoją pasją ze społecznością lokalną”,
  • Jadwiga Wylenżek – wyróżniona „za zamiłowanie do muzyki i dzielenie się swoją pasją ze społecznością lokalną”,
  • Andrzej Czerwiński –  wyróżniony „za zamiłowanie do sportu i dzielenie się swoją pasją ze społecznością lokalną”,
  • Erwin Grzegorzek – wyróżniony „za zamiłowanie do roślin i kwiatów i dzielenie się swoją pasją ze społecznością lokalną”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u