Wręczenie odznaczeń państwowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Autor: Mazowiecki UW 2023-10-24 08:55:40

W Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, 20 października br. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych oraz nagród dla pracowników oświaty przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wojciech Murdzek Wiceminister Edukacji i Nauki, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska.

Dzień Edukacji Narodowej jest to święto, które przypomina nam wszystkim jak ważną rolę w rozwoju młodego człowieka, a także w rozwoju kraju, odgrywają nauczyciele, pedagodzy oraz wychowawcy. Jest to jednym słowem dla nas przypomnienie jak wielką misję odgrywają Państwo w wychowaniu kolejnych pokoleń i jak jest to niezmiernie ważne. To dzięki Państwa pracy, młody człowiek poznaje siebie, poznaje świat, rozwija swój charakter i wyposaża się w niezbędną wiedzę, która jest potrzebna w dalszej nauce, czy w dorosłym życiu. Dobrze wykształcone społeczeństwo to gwarant właściwego rozwoju naszej Ojczyzny. Na tym polu mają Państwo bardzo wiele zasług – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Zasłużonym pracownikom oświaty wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody. W imieniu Prezydenta RP, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę wręczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili uczniowie Społecznej Szkoły Ogólnokształcącej im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u