65-lecie IX Liceum Ogólnokształcącego im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie

Autor: Małopolski UW 2023-10-24 08:58:19

Nauczanie i wychowanie w duchu demokracji, sprawiedliwości, uczciwości, wartości chrześcijańskich i uniwersalnych, poszanowania godności i praw człowieka, patriotyzmu i otwarcia na wartości innych kultur. IX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie od 65 lat realizuje program dydaktyczno-wychowawczy oparty na tych ideach.

Podczas obchodów jubileuszu IX LO wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył zasłużonym nauczycielom odznaczenia państwowe.

– Grono pedagogiczne IX LO w Krakowie realizuje swoją misję w oparciu o takie wartości jak: uczciwość, mądrość i szacunek. Współpracuje z rodzicami i uczniami zgodnie z zasadą partnerstwa. Spod Państwa skrzydeł wychodzą młodzi ludzie, odpowiedzialni za siebie i innych. Wręczone dziś odznaczenia są wyrazem uznania Państwa zasług w pracy zawodowej i dydaktycznej. Serdecznie gratuluję i życzę, by zamiłowanie do zawodu, który Państwo wykonują, nigdy Was nie opuściło – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.  

Wojewoda wręczył dwa Srebrne Krzyże Zasługi oraz Złoty i Srebrny Medal za Długoletnią Służbę. Odznaczenia przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Edukacji i Nauki, z inicjatywy Wojewody Małopolskiego.

Podczas obchodów jubileuszu 65-lecia IX LO w Krakowie oddano do użytku nową halę sportową, salę fitness, boisko zewnętrzne i siłownię plenerową. Odbyły się także ślubowanie klas pierwszych i prezentacja szkolnych drużyn sportowych. Uroczystości uświetnił występ chóru szkolnego.


 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u