„Kosmos” – kolejna przestrzeń młodzieżowa w Lublinie

Autor: UM Lublin 2023-10-31 08:06:58

Dzielnica Wieniawa wzbogaci się o nowe miejsce integracji i aktywności młodych mieszkanek i mieszkańców Lublina. Na jej terenie funkcjonowanie rozpoczęła szósta już przestrzeń młodzieżowa w naszym mieście

Sieć miejsc młodzieżowych dociera do kolejnych części Lublina. W dzielnicy Wieniawa skoncentrowane jest akademickie serce miasta w postaci siedzib kilku uczelni wyższych. Studentki i studenci to wielki potencjał Lublina, a my jako wspólnota samorządowa, wspieramy wszystkie młode osoby zarówno w ich edukacji, karierze naukowej, jak i rozwoju osobistym. Sieć przestrzeni młodzieżowych w Lublinie to realizacja naszych wcześniejszych deklaracji i realna odpowiedź na potrzeby młodego pokolenia – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


 

„Kosmos: Przestrzeń Młodych” powstała w ramach otwartego konkursu ofert na stworzenie, realizację i ewaluację otwartych miejsc dla młodzieży ogłoszonego przez Miasto Lublin. Zlokalizowana jest przy Al. Racławickich 33/U-8, a opiekuje się nią Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży TEATRIKON.


 

Dzisiaj z radością i satysfakcją otwieramy kolejną przestrzeń młodych w Lublinie. Jako Europejska Stolica Młodzieży 2023 dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć warunki do coraz lepszego życia i zwiększania partycypacji młodych osób. Miejsca takie jak Kosmos są tego szczególnym wyrazem, gdyż zapewniają nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także umożliwiają realizację marzeń, pasji i talentów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.


 

Otwarcie „Kosmosu” poprzedziły tygodnie współpracy z młodzieżą przy planowaniu przestrzeni i charakteru miejsca. Lokal przy Al. Racławickich 33/U-8 otwarty będzie od wtorku do piątku w godz. 10.00-21.00 z możliwością modyfikacji dni i godzin zgodnie z potrzebami. Przestrzeń umożliwia różne formy aktywności młodzieży. Wyróżnikiem „Kosmosu” jest wyposażenie lokalu w mini scenę, która będzie miejscem realizacji młodzieżowych projektów artystycznych. Ponadto, spędzając czas w przestrzeni będzie można pograć w gry planszowe i video, jak również poczytać książkę w cichym pokoju. Podobnie jak pozostałe przestrzenie, „Kosmos” zorganizowany jest w oparciu o wypracowane standardy przestrzeni młodzieżowych.


 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u