3 tysiące nowych drzew na Białołęce

Autor: UM Warszawa 2023-11-09 08:42:02

Zakończyła się coroczna akcja sadzenia drzew w ramach „Partnerstwa dla klimatu”. W tym roku wydarzenie zorganizowano na Białołęce. Tamtejszy las wzbogacił się o 3 tysiące sadzonek.

Nowe drzewa posadzono w okolicach ul. Brzozowy Zagajnik. To tereny, które po II wojnie światowej zalesiano głównie sosną. Współcześnie, z powodu zamierania tych drzew, pojawia się coraz więcej wolnych przestrzeni do ponownego zagospodarowania. Jedną z nich uzupełniono dzisiaj o 3 tysiące nowych, dwuletnich sadzonek rodzimych gatunków.

Największą część stanowiły lipy drobnolistne i klon zwyczajny – posadzono po 900 sztuk każdego z tych gatunków. Kolejne były modrzew europejski i buk zwyczajny (po 500 sztuk), a następne w kolejności: śliwa ałycza, jarząb pospolity i jałowiec pospolity.

Warszawa jest zielona. Prawie 40 procent powierzchni miasta stanowią tereny zielone. I robimy co w naszej mocy, by było ich jeszcze więcej. Powstają nowe parki, tworzymy nowe zielone ulice. Rokrocznie możemy również zazieleniać i ukwiecać miasto dzięki projektom z budżetu obywatelskiego. Mamy też zielony wolontariat czy Zielony Fundusz, w ramach którego wspólnie zmieniamy Warszawę – mówiła Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

W dzisiejszym wydarzeniu brało udział około 100 osób – przedstawicieli Urzędu m.st. Warszawy, placówek dyplomatycznych i platformy „Partnerstwo dla klimatu”.

Coroczne sadzenie drzew dla klimatu

Sadzenie drzew w ramach „Partnerstwa dla Klimatu” odbywa się już po raz dziesiąty. W tym czasie dzięki tej inicjatywie posadzono w sumie około 35 tys. drzew w różnych dzielnicach stolicy. W ubiegłym roku podobną akcję zorganizowano na Bielanach. Wspólnie posadzono wtedy 2 tys. drzew

© 2018 Super-Polska.pl stat4u