UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Autor: MSWiA 2023-11-12 12:35:16

11 listopada br. w całym kraju odbywają się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. O bezpieczeństwo świętujących w całym kraju dbają policjanci. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości policjantów i pracowników Policji reprezentował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Zastępcami.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Zastępcami - nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem, nadinsp. Pawłem Dobrodziejem i nadinp. Romanem Kusterem, na dziedzińcu Komendy Głównej Policji pod Obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” oraz przed Tablicą Pamięci w siedzibie KGP złożyli wieniec, oddając w ten sposób hołd wszystkim poległym, którzy oddali swoje życie za wolność Ojczyzny.

Przed południem, w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wziął udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Podczas mszy Prezydent RP zapalił Świecę Niepodległości ofiarowaną Warszawie przez papieża Piusa IX w 1867 r.  – symbol wolnej Polski.

Główne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości z udziałem najwyższych władz państwowych, samorządowych, reprezentantów kombatantów,  parlamentu, korpusu dyplomatycznego, zaproszonych gości, generalicji, duchowieństwa, weteranów, grup rekonstrukcji historycznych oraz harcerzy rozpoczęły się przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Policjantów i pracowników Policji w obchodach osobiście reprezentował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Po uroczystej odprawie wart połączonej z niepodległościowym Apelem Pamięci, na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza a także przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostały złożone wieńce i kwiaty.

Liczne uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbywają się również na terenie całego kraju.

KGP

© 2018 Super-Polska.pl stat4u