Koncert Niepodległości „Czuwaj Polsko” za nami!

Autor: Pomorski UW 2023-11-14 08:44:10

Koncert Niepodległości „Czuwaj Polsko” za nami. W tym roku wojewoda pomorski Dariusz Drelich zaprosił mieszkańców do Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku.

Wystąpili m.in. Joszko Broda z zespołem, w towarzystwie muzyków Polskiej Orkiestry Kameralnej z Sopotu pod batutą Radosława Labahua. Goście usłyszeli powszechne pieśni legionów polskich oraz autorskie kompozycje zaśpiewane przez solistów Joszko Band i artystycznych przyjaciół m.in. Annę Rusowicz oraz Krzysztofa Iwaneczko.

Podczas koncertu wojewoda pomorski Dariusz Drelich uhonorował medalami Sint Sua Praemia Laudi nadinspektora Andrzeja Łapińskiego, komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku, nadbrygadiera Piotra Sochę, komendanta wojewódzkiego PSP w Gdańsku, a także kontradmirała SG Andrzeja Prokopskiego, komendanta MOSG.

Koncerty z okazji Święta Niepodległości (wstęp zawsze jest wolny) organizowane są przez Wojewodę Pomorskiego od wielu lat i na stałe weszły do kulturalno - patriotycznego kalendarza Pomorza. Przyjmowały różne oblicza i różne formy – od wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych, poprzez widowiska słowno-muzyczne po oratoria. Każdego roku Koncert Niepodległości cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa. Dziękujemy naszym gościom, że i w tym roku tak pięknie włączyli się w obchody.

Koncert został zorganizowany przez wojewodę pomorskiego Dariusza Drelicha, Metropolitę Gdańskiego ks. abp Tadeusza Wojdę oraz ks. proboszcza Parafii św. Brygidy w Gdańsku Ludwika Kowalskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u