Odznaczenia dla zasłużonych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

Autor: Małopolski UW 2023-11-17 09:26:43

Dziś w Auditorium Maximum odbyło się spóźnione, uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego zasłużeni pracownicy uczelni odebrali odznaczenia i nagrody. W uroczystości uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
 

Mówi się, że podstawą każdego państwa jest edukacja jego młodzieży. W końcu to młodzi ludzie są największym zasobem narodu na przyszłość. Ich wykształcenie to odpowiedzialne i trudne zadanie. Dziękuję wszystkim nauczycielom i wykładowcom za zaangażowanie i trud pracy. Gratuluję zasłużonym odznaczeń, życząc niesłabnącej satysfakcji z kształcenia kolejnych pokoleń Polaków – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Wicewojewoda Ryszard Pagacz przekazał zasłużonym pracownikom UJ odznaczenia państwowe przyznane decyzją prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Wręczone zostały także Medale Komisji Edukacji Narodowej, Nagrody: im. Hugona Kołłątaja, im. Henryka Jordana czy „Pro Arte Docendi”, jak również wyróżnienia, dyplomy i pisma gratulacyjne za osiągnięcia z zakresu badań naukowych i sportu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u