Uczelnie i studenci
Akademia Górniczo-Hutnicza i Ministerstwo Obrony Narodowej podpisały porozumienie
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy przy realizacji projektu Zielonego Okręgu Przemysłowego „Kaszubia”. Dokument otwiera nowe możliwości współpracy edukacyjnej, badawczej i rozwojowej, ukierunkowanej na przygotowanie specjalistów dla potrzeb rozwijającego się sektora przemysłowo-obronnego.
Akademia Górniczo-Hutnicza i Ministerstwo Obrony Narodowej podpisały porozumienie
Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy przy realizacji projektu Zielonego Okręgu Przemysłowego „Kaszubia”. Dokument otwiera nowe możliwości współpracy edukacyjnej, badawczej i rozwojowej, ukierunkowanej na przygotowanie specjalistów dla potrzeb rozwijającego się sektora przemysłowo-obronnego.
II Forum Rektorów Polski i Turcji w Gdańsku
Ponad 150 uczestników reprezentujących 79 instytucji wzięło udział w II Forum Rektorów Polski i Turcji, które odbyło się 8 maja w Gdańsku, a jego gospodarzem był Uniwersytet Gdański. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz przewodniczący tureckiej Rady Szkolnictwa Wyższego (YÖK) prof. Erol Özvar podpisali pierwsze w historii relacji polsko-tureckich Memorandum of Understanding dotyczące współpracy w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki między dwoma państwami.
II Forum Rektorów Polski i Turcji w Gdańsku
Ponad 150 uczestników reprezentujących 79 instytucji wzięło udział w II Forum Rektorów Polski i Turcji, które odbyło się 8 maja w Gdańsku, a jego gospodarzem był Uniwersytet Gdański. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz przewodniczący tureckiej Rady Szkolnictwa Wyższego (YÖK) prof. Erol Özvar podpisali pierwsze w historii relacji polsko-tureckich Memorandum of Understanding dotyczące współpracy w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki między dwoma państwami.
Stypendia Ministra Zdrowia dla studentów
8 maja 2026 r. odbyła się gala wręczania dyplomów z tytułu przyznania stypendiów Ministra Zdrowia dla najlepszych studentów uczelni medycznych nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.
Stypendia Ministra Zdrowia dla studentów
8 maja 2026 r. odbyła się gala wręczania dyplomów z tytułu przyznania stypendiów Ministra Zdrowia dla najlepszych studentów uczelni medycznych nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.
Marszałek Czarzasty na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty spotkał się ze studentami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby porozmawiać o polityce międzynarodowej. Dyskusja dotyczyła głównie sytuacji geopolitycznej, relacji ze Stanami Zjednoczonymi i przyszłości Unii Europejskiej. Włodzimierz Czarzasty uczestniczył także w gali finałowej konkursu #KonstytucjaChallenge.
Marszałek Czarzasty na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu
Marszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty spotkał się ze studentami Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby porozmawiać o polityce międzynarodowej. Dyskusja dotyczyła głównie sytuacji geopolitycznej, relacji ze Stanami Zjednoczonymi i przyszłości Unii Europejskiej. Włodzimierz Czarzasty uczestniczył także w gali finałowej konkursu #KonstytucjaChallenge.
Stawiamy na otwarty dialog ze środowiskiem akademickim
Kierownictwo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego konsekwentnie buduje kulturę otwartego dialogu ze środowiskiem akademickim. Od wielu miesięcy organizowane w siedzibie MNiSW sympozja naukowo-praktyczne stały się najważniejszym narzędziem tej polityki - miejscem merytorycznej debaty wokół istotnych wyzwań szkolnictwa wyższego i nauki. W kolejnych spotkaniach uczestniczą badacze, a także osoby odpowiedzialne za kształtowanie polityki naukowej. Skala zainteresowania i liczba osób biorących udział w tych działaniach pokazują, jak istotna i potrzebna jest ta forma współpracy.
Stawiamy na otwarty dialog ze środowiskiem akademickim
Kierownictwo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego konsekwentnie buduje kulturę otwartego dialogu ze środowiskiem akademickim. Od wielu miesięcy organizowane w siedzibie MNiSW sympozja naukowo-praktyczne stały się najważniejszym narzędziem tej polityki - miejscem merytorycznej debaty wokół istotnych wyzwań szkolnictwa wyższego i nauki. W kolejnych spotkaniach uczestniczą badacze, a także osoby odpowiedzialne za kształtowanie polityki naukowej. Skala zainteresowania i liczba osób biorących udział w tych działaniach pokazują, jak istotna i potrzebna jest ta forma współpracy.
W Samarkandzie o partnerstwie z Uzbekistanem
Uzbecka Samarkanda gości III Forum Rektorów Polska-Uzbekistan. Organizowane w dniach 13-14 kwietnia wydarzenie jest ważnym krokiem w rozwoju współpracy akademickiej między uczelniami z obu krajów. W wydarzeniu uczestniczy minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz m.in. przedstawiciele polskich i uzbeckich uczelni, a także partnerzy instytucjonalni z Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
W Samarkandzie o partnerstwie z Uzbekistanem
Uzbecka Samarkanda gości III Forum Rektorów Polska-Uzbekistan. Organizowane w dniach 13-14 kwietnia wydarzenie jest ważnym krokiem w rozwoju współpracy akademickiej między uczelniami z obu krajów. W wydarzeniu uczestniczy minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek oraz m.in. przedstawiciele polskich i uzbeckich uczelni, a także partnerzy instytucjonalni z Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
„Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”
W siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się konferencja publicznych uczeni zawodowych - laureatów VIII edycji przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” (DID). Zorganizowane 8 kwietnia spotkanie było poświęcone m.in. wymianie doświadczeń i prezentacjom planów uczelni na rzecz dalszego podnoszenia jakości dydaktyki.
„Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”
W siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyła się konferencja publicznych uczeni zawodowych - laureatów VIII edycji przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” (DID). Zorganizowane 8 kwietnia spotkanie było poświęcone m.in. wymianie doświadczeń i prezentacjom planów uczelni na rzecz dalszego podnoszenia jakości dydaktyki.
Wspólny Dyplom Europejski” coraz bliżej
Jedno z kluczowych osiągnięć prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej nabiera konkretnych kształtów - 30 marca odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Rezolucji Rady UE w sprawie znaku jakości „Wspólny Dyplom Europejski”. Poznaliśmy trzyetapowy harmonogram prac wdrożeniowych.
Wspólny Dyplom Europejski” coraz bliżej
Jedno z kluczowych osiągnięć prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej nabiera konkretnych kształtów - 30 marca odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Rezolucji Rady UE w sprawie znaku jakości „Wspólny Dyplom Europejski”. Poznaliśmy trzyetapowy harmonogram prac wdrożeniowych.
Start programu wsparcia budowy domów studenckich
Dzięki przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju i Technologii instrumentom wsparcia mieszkalnictwa uczelnie publiczne mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy oraz modernizacji i remontów domów studenckich. Udzielane za pośrednictwem BGK wsparcie z Funduszu Dopłat pokrywa do 80% kosztów inwestycji.
Start programu wsparcia budowy domów studenckich
Dzięki przygotowanym w Ministerstwie Rozwoju i Technologii instrumentom wsparcia mieszkalnictwa uczelnie publiczne mogą ubiegać się o dofinansowanie budowy oraz modernizacji i remontów domów studenckich. Udzielane za pośrednictwem BGK wsparcie z Funduszu Dopłat pokrywa do 80% kosztów inwestycji.
Przyznano stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał 402 stypendia dla najzdolniejszych studentek i studentów z całej Polski. Laureaci, reprezentujący 48 dyscyplin naukowych, otrzymają wsparcie w wysokości 17 tys. zł.
Przyznano stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał 402 stypendia dla najzdolniejszych studentek i studentów z całej Polski. Laureaci, reprezentujący 48 dyscyplin naukowych, otrzymają wsparcie w wysokości 17 tys. zł.
Nowe fundusze poprawiają warunki życia studentów i doktorantów
W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowano pierwszy etap programu wsparcia inwestycji w domy studenckie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu minister Marcin Kulasek podkreślił, że uczelnie złożyły dotychczas wnioski na kwotę prawie 464 mln zł, co przełoży się na ponad 3200 nowych lub zmodernizowanych miejsc dla studentów i doktorantów.
Nowe fundusze poprawiają warunki życia studentów i doktorantów
W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowano pierwszy etap programu wsparcia inwestycji w domy studenckie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Podczas konferencji prasowej w siedzibie resortu minister Marcin Kulasek podkreślił, że uczelnie złożyły dotychczas wnioski na kwotę prawie 464 mln zł, co przełoży się na ponad 3200 nowych lub zmodernizowanych miejsc dla studentów i doktorantów.
Sukces programu „WF z AWF”
We wtorek, 17 marca w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie podsumowano edycję 2025 programu „WF z AWF. Sportowy projekt realizowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dał już ponad 500 tysiącom uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych szansę na rozwijanie swoich sportowych pasji.
Sukces programu „WF z AWF”
We wtorek, 17 marca w siedzibie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie podsumowano edycję 2025 programu „WF z AWF. Sportowy projekt realizowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dał już ponad 500 tysiącom uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych szansę na rozwijanie swoich sportowych pasji.
„Ochrona Ludności i Obrona Cywilna”
We wtorek 10 marca br. w Akademii Sztuki Wojennej, wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek zainaugurował studia pierwszego stopnia na nowym kierunku „Ochrona Ludności i Obrona Cywilna”. Wiodącym założeniem programu jest integracja kompetencji Sił Zbrojnych RP, Policji oraz Straży Pożarnej w ramach wspólnego systemu kształcenia kadr dla bezpieczeństwa państwa.
„Ochrona Ludności i Obrona Cywilna”
We wtorek 10 marca br. w Akademii Sztuki Wojennej, wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek zainaugurował studia pierwszego stopnia na nowym kierunku „Ochrona Ludności i Obrona Cywilna”. Wiodącym założeniem programu jest integracja kompetencji Sił Zbrojnych RP, Policji oraz Straży Pożarnej w ramach wspólnego systemu kształcenia kadr dla bezpieczeństwa państwa.
„Ministerialne Forum Debaty Akademickiej”
W poniedziałek 9 marca, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizowało kolejne wydarzenie z cyklu „Ministerialne Forum Debaty Akademickiej”. Tym razem dyskusja poświęcona była bezpieczeństwu w środowisku akademickim.
„Ministerialne Forum Debaty Akademickiej”
W poniedziałek 9 marca, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizowało kolejne wydarzenie z cyklu „Ministerialne Forum Debaty Akademickiej”. Tym razem dyskusja poświęcona była bezpieczeństwu w środowisku akademickim.
Zmiana na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
Dzisiaj w siedzibie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków służbowych Komendanta Biura, nadinsp. Adama Cieślaka oraz wprowadzenia nowego Komendanta mł. insp. Wojciecha Olszowego. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Tomasz Michułka, który odebrał meldunki o zdaniu i objęciu obowiązków służbowych na stanowisku komendanta. W uroczystej zbiórce uczestniczyło kierownictwo Biura, naczelnicy komórek terenowych i centrali, funkcjonariusze i pracownicy cywilni.
Zmiana na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości
Dzisiaj w siedzibie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków służbowych Komendanta Biura, nadinsp. Adama Cieślaka oraz wprowadzenia nowego Komendanta mł. insp. Wojciecha Olszowego. W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Tomasz Michułka, który odebrał meldunki o zdaniu i objęciu obowiązków służbowych na stanowisku komendanta. W uroczystej zbiórce uczestniczyło kierownictwo Biura, naczelnicy komórek terenowych i centrali, funkcjonariusze i pracownicy cywilni.
19. Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Mediolanie
W Mediolanie odbył się 19. Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich. Młodzi Polacy studiujący za granicą dyskutowali o budowaniu silnych instytucji i zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki. Sejm RP na kongresie reprezentował przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, poseł Paweł Kowal.
19. Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Mediolanie
W Mediolanie odbył się 19. Międzynarodowy Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich. Młodzi Polacy studiujący za granicą dyskutowali o budowaniu silnych instytucji i zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki. Sejm RP na kongresie reprezentował przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, poseł Paweł Kowal.
Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa
W Auli Collegium Novum UJ odbyło się posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK). Na zaproszenie przewodniczącego KRSWK rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Jedynaka odpowiedział wojewoda małopolski dr inż. Krzysztof Jan Klęczar.
Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa
W Auli Collegium Novum UJ odbyło się posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK). Na zaproszenie przewodniczącego KRSWK rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. dr. hab. Piotra Jedynaka odpowiedział wojewoda małopolski dr inż. Krzysztof Jan Klęczar.
Pożegnanie prof. Jana Franciszka Szmidta
Wspomnienie śp. prof. Jana Franciszka Szmidta, rektora Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w kadencji 2016-2020, honorowego przewodniczącego KRASP w kadencji 2020-2024, członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kadencji 2021-2025, członka Komisji ds. Etyki w Nauce PAN w latach 2023-2026.
Pożegnanie prof. Jana Franciszka Szmidta
Wspomnienie śp. prof. Jana Franciszka Szmidta, rektora Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w kadencji 2016-2020, honorowego przewodniczącego KRASP w kadencji 2020-2024, członka prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kadencji 2021-2025, członka Komisji ds. Etyki w Nauce PAN w latach 2023-2026.
Odprawa wiceministra Stanisława Wziątka
z rektorami uczelni wojskowych
200 mln zł dla uczelni na wzmocnienie ochrony
Ministrowie nauki i szkolnictwa wyższego oraz spraw wewnętrznych i administracji podpisali 20 stycznia 2026 r. porozumienie będące efektem obrad okrągłego stołu z udziałem rektorów, organizacji studenckich, Policji i ABW. Dokument wyznacza nowe standardy współpracy i wsparcia dla uczelni, a jego finansowym filarem jest 200 mln zł na działania podnoszące bezpieczeństwo społeczności akademickiej.
200 mln zł dla uczelni na wzmocnienie ochrony
Ministrowie nauki i szkolnictwa wyższego oraz spraw wewnętrznych i administracji podpisali 20 stycznia 2026 r. porozumienie będące efektem obrad okrągłego stołu z udziałem rektorów, organizacji studenckich, Policji i ABW. Dokument wyznacza nowe standardy współpracy i wsparcia dla uczelni, a jego finansowym filarem jest 200 mln zł na działania podnoszące bezpieczeństwo społeczności akademickiej.
MON i MNiSW kontynuują szkolenie
wojskowe studentów i absolwentów uczelni wyższych
Wręczyliśmy stypendia Ministra
Kultury i Dziedzictwa Narodowego studentom uczelni artystycznych
Nauczyciele akademiccy wyróżnieni
Nauczyciele akademiccy uczelni medycznych zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, wdrożeniowe i organizacyjne, a także za całokształt dorobku.
Nauczyciele akademiccy wyróżnieni
Nauczyciele akademiccy uczelni medycznych zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, wdrożeniowe i organizacyjne, a także za całokształt dorobku.
Akademia Górniczo-Hutnicza dołącza do
projektu Cyber Legion
Służby MSWiA ze znakomitymi
wynikami w ogólnopolskich działaniach poszukiwawczych - blisko 4,8 tys. zatrzymanych
Służby MSWiA ze znakomitymi
wynikami w ogólnopolskich działaniach poszukiwawczych - blisko 4,8 tys. zatrzymanych
Uniwersytet w Białymstoku uroczyście
zainaugurował rok akademicki
Inauguracja roku akademickiego 2025/2026
w Akademii Policji w Szczytnie
Otwarto Uniwersyteckie Centrum
GUMed uruchomił oficjalnie Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne - nowoczesną placówkę dydaktyczno-medyczną o powierzchni prawie 8 tys. mkw.
Otwarto Uniwersyteckie Centrum
GUMed uruchomił oficjalnie Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne - nowoczesną placówkę dydaktyczno-medyczną o powierzchni prawie 8 tys. mkw.
Uroczysta Inauguracja Roku
Akademickiego 2025/2026 w naszym regionie
101. inauguracja roku akademickiego
Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Inauguracje wydziałowe
Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za nami
Gaudeamus igitur
na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku
Rozpoczęcie Roku Akademickiego
2025/2026 na Politechnice Opolskiej
Inauguracja nowego roku akademickiego
Wojewoda Krzysztof Komorski oraz wicewojewoda Andrzej Maj uczestniczyli w środę w inauguracji roku akademickiego 2025/2026 organizowanej przez największe uczelnie Lublina, zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich.
Inauguracja nowego roku akademickiego
Wojewoda Krzysztof Komorski oraz wicewojewoda Andrzej Maj uczestniczyli w środę w inauguracji roku akademickiego 2025/2026 organizowanej przez największe uczelnie Lublina, zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich.
Inauguracja roku akademickiego 2025/2026
z udziałem Prezydenta RP
Gaudeamus igitur!
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim
Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa
Na zaproszenie rektora Uniwersytetu Rolniczego dr. hab. Sylwestra Tabora, prof. URK w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym – Centrum Szkolenia URK w Krynicy-Zdroju przez dwa dni obradować będą członkowie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. W uroczystym otwarciu oraz pierwszym dniu debat uczestniczył wojewoda małopolski dr inż. Krzysztof Jan Klęczar.
Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa
Na zaproszenie rektora Uniwersytetu Rolniczego dr. hab. Sylwestra Tabora, prof. URK w Leśnym Zakładzie Doświadczalnym – Centrum Szkolenia URK w Krynicy-Zdroju przez dwa dni obradować będą członkowie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa. W uroczystym otwarciu oraz pierwszym dniu debat uczestniczył wojewoda małopolski dr inż. Krzysztof Jan Klęczar.
Nowy kampus Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
niemal gotowy. Inauguracja już jesienią
Czepkowanie w Radomiu. Absolwenci pielęgniarstwa złożyli ślubowanie
Czepkowanie, czyli uroczyste wprowadzenie studentów pielęgniarstwa do zawodu to ważny moment na ścieżce edukacyjnej i zawodowej przyszłych pracowników medycznych. 8 lipca, podczas uroczystości, ślubowanie złożyło 25 absolwentów pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Radomskiego.
Czepkowanie w Radomiu. Absolwenci pielęgniarstwa złożyli ślubowanie
Czepkowanie, czyli uroczyste wprowadzenie studentów pielęgniarstwa do zawodu to ważny moment na ścieżce edukacyjnej i zawodowej przyszłych pracowników medycznych. 8 lipca, podczas uroczystości, ślubowanie złożyło 25 absolwentów pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Radomskiego.
Inwestycja U1 na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rozpoczęta!
Nowoczesne sale dydaktyczne, przestrzeń typu Living Lab, nowe dziekanaty i Biuro Obsługi Studenta - to wszystko znajdzie się w nowo powstającym budynku U1, inwestycji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dorota Ryl, wojewoda łódzki, brała dziś (3.07) udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego oraz podpisaniu aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym przy ul. Pomorskiej.
Inwestycja U1 na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rozpoczęta!
Nowoczesne sale dydaktyczne, przestrzeń typu Living Lab, nowe dziekanaty i Biuro Obsługi Studenta - to wszystko znajdzie się w nowo powstającym budynku U1, inwestycji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dorota Ryl, wojewoda łódzki, brała dziś (3.07) udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego oraz podpisaniu aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym przy ul. Pomorskiej.
Politechnika Gdańska wśród topowych uczelni w kraju
Politechnika Gdańska uplasowała się na 3. miejscu wśród uczelni technicznych oraz na 5. pozycji w gronie wszystkich uczelni akademickich w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2025. To kolejne potwierdzenie ugruntowanej pozycji naszej uczelni, a zarazem dowód na to, że wybór studiów na PG to dobra decyzja.
Politechnika Gdańska wśród topowych uczelni w kraju
Politechnika Gdańska uplasowała się na 3. miejscu wśród uczelni technicznych oraz na 5. pozycji w gronie wszystkich uczelni akademickich w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2025. To kolejne potwierdzenie ugruntowanej pozycji naszej uczelni, a zarazem dowód na to, że wybór studiów na PG to dobra decyzja.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski świętuje 26-lecie
„To uczelnia, która zmienia przyszłość regionu
Studentki UŚ na pierwszym miejscu w finale światowym konkursu Odyssey of the Mind!
Studentki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobyły pierwsze miejsce w światowym finale konkursu Odyssey of the Mind, który odbył się na Michigan State University w East Lansing (USA).
Studentki UŚ na pierwszym miejscu w finale światowym konkursu Odyssey of the Mind!
Studentki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobyły pierwsze miejsce w światowym finale konkursu Odyssey of the Mind, który odbył się na Michigan State University w East Lansing (USA).
Rola uniwersytetów
Minister Adam Bodnar otworzył Ogólnopolski Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa
80 lat Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki
Językowa gra miejska, rajd Politechniki Krakowskiej, Dzień Doktoranta, Dzień Wynalazków 2025, Juwenalia Krakowskie, Dzień Chemika. To tylko część wydarzeń, które odbyły się w maju w ramach Jubileuszu 80-lecia Politechniki Krakowskiej. W dzisiejszym uroczystym posiedzeniu Senatu odbywającym się w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej „Działownia” wziął udział II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.
80 lat Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki
Językowa gra miejska, rajd Politechniki Krakowskiej, Dzień Doktoranta, Dzień Wynalazków 2025, Juwenalia Krakowskie, Dzień Chemika. To tylko część wydarzeń, które odbyły się w maju w ramach Jubileuszu 80-lecia Politechniki Krakowskiej. W dzisiejszym uroczystym posiedzeniu Senatu odbywającym się w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Politechniki Krakowskiej „Działownia” wziął udział II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.
Kamień węgielny pod budowę centrum sportowego UG
Rozpoczęła się budowa Centrum Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego. W pierwszym etapie, do końca 2027 roku, powstać ma wielofunkcyjna hala sportowa wraz z zapleczem. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego udział wzięli ministrowie: sportu i turystyki Sławomir Nitras, nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski, a także wicewojewoda pomorska Anna Olkowska-Jacyno
Kamień węgielny pod budowę centrum sportowego UG
Rozpoczęła się budowa Centrum Sportowego Uniwersytetu Gdańskiego. W pierwszym etapie, do końca 2027 roku, powstać ma wielofunkcyjna hala sportowa wraz z zapleczem. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego udział wzięli ministrowie: sportu i turystyki Sławomir Nitras, nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski, a także wicewojewoda pomorska Anna Olkowska-Jacyno
Baterie nowej generacji powstają na Politechnice Gdańskiej
Wytrzymałe, stabilne podczas ładowania i rozładowywania, wytworzone z ograniczonym użyciem surowców krytycznych, a przez to bardziej przyjazne dla środowiska – to mają być główne cechy baterii wysokiej mocy do zasilania np. dronów i samochodów, nad którymi pracuje zespół badawczy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Moniki Wilamowskiej-Zawłockiej. Naukowcy zajmują się także odzyskiem surowców krytycznych, takich jak kobalt, nikiel czy naturalny grafit, ze zużytych ogniw litowo-jonowych.
Baterie nowej generacji powstają na Politechnice Gdańskiej
Wytrzymałe, stabilne podczas ładowania i rozładowywania, wytworzone z ograniczonym użyciem surowców krytycznych, a przez to bardziej przyjazne dla środowiska – to mają być główne cechy baterii wysokiej mocy do zasilania np. dronów i samochodów, nad którymi pracuje zespół badawczy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Moniki Wilamowskiej-Zawłockiej. Naukowcy zajmują się także odzyskiem surowców krytycznych, takich jak kobalt, nikiel czy naturalny grafit, ze zużytych ogniw litowo-jonowych.
Profesor Piotr Józef Hofmański uhonorowany
przez Uniwersytet w Białymstoku
Jubileusz gdańskiej farmacji
Wszystkie medyczne dziedziny, z farmacją na czele, dokonały ogromnego skoku cywilizacyjnego ofiarowując nam pacjentom szanse na lepsze, dłuższe życie. Można długo dziękować Państwu za kolosalną wiedzę, doświadczenie i realną pomoc od ręki, a nawet parafrazując, od pierwszej tabletki – powiedziała wicewojewoda pomorska Anna Olkowska - Jacyno podczas 80. urodzin Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jubileusz gdańskiej farmacji
Wszystkie medyczne dziedziny, z farmacją na czele, dokonały ogromnego skoku cywilizacyjnego ofiarowując nam pacjentom szanse na lepsze, dłuższe życie. Można długo dziękować Państwu za kolosalną wiedzę, doświadczenie i realną pomoc od ręki, a nawet parafrazując, od pierwszej tabletki – powiedziała wicewojewoda pomorska Anna Olkowska - Jacyno podczas 80. urodzin Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
