Polecamy nasz bezpłatny newsletter. Zostawiając nam swój adres e-mail będziesz informowany o najważniejszych wiadomościach ukazujących się w naszej gazecie.
Subskrybcja bezpłatna! Aby zamówić newsletter wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
Akwarium Gdyńskie (al. Jana Pawła II 1) od dłuższego czasu prowadzi zajęcia, które są tak popularne, że co roku przyciągają 40 tysięcy osób. Dla porównania jest to populacja Sopotu. Dlatego postanowiono dotychczasową sekcję edukacyjną, zamienić na centrum. Jego tajemnice będzie można odkryć 18 i 19 października podczas Dni Otwartych Akwarium.
Akwarium Gdyńskie (al. Jana Pawła II 1) od dłuższego czasu prowadzi zajęcia, które są tak popularne, że co roku przyciągają 40 tysięcy osób. Dla porównania jest to populacja Sopotu. Dlatego postanowiono dotychczasową sekcję edukacyjną, zamienić na centrum. Jego tajemnice będzie można odkryć 18 i 19 października podczas Dni Otwartych Akwarium.
17 października, w godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się operacja przesunięcia (translokacji) Willi Grüneberga. Budynek będzie przesuwany po torach ślizgowych, na odległość ok. 45 metrów, w miejsce nowej lokalizacji. Prace będą wykonywane w taktach około 10 cm, w czasie 2-3 metrów na godzinę. Sama procedura przesunięcia budynku powinna potrwać ok. 10-12 godzin i zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.
17 października, w godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się operacja przesunięcia (translokacji) Willi Grüneberga. Budynek będzie przesuwany po torach ślizgowych, na odległość ok. 45 metrów, w miejsce nowej lokalizacji. Prace będą wykonywane w taktach około 10 cm, w czasie 2-3 metrów na godzinę. Sama procedura przesunięcia budynku powinna potrwać ok. 10-12 godzin i zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.
Blisko 5 tysięcy odwiedzających. To absolutny rekord dnia otwartego w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98), w środę 15 października. W kompleksie pojawili się zarówno najmniejsi amatorzy nowych technologii, jak i seniorzy.
Blisko 5 tysięcy odwiedzających. To absolutny rekord dnia otwartego w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98), w środę 15 października. W kompleksie pojawili się zarówno najmniejsi amatorzy nowych technologii, jak i seniorzy.
II Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO, które odbywają się w Targach Kielce, to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. To właśnie tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych.
II Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO, które odbywają się w Targach Kielce, to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. To właśnie tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych.
Współczesne metody badawcze pozwalają prześledzić życie i twórczość naukową wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Zapraszamy na wystawę „Co napisał Kopernik?”, prezentującą fotografie rękopiśmiennych zapisków odkrytych w drukach Biblioteki „Hosianum” w Olsztynie. Badania nad prezentowanymi zapiskami trwają i są prowadzone między innymi przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Współczesne metody badawcze pozwalają prześledzić życie i twórczość naukową wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Zapraszamy na wystawę „Co napisał Kopernik?”, prezentującą fotografie rękopiśmiennych zapisków odkrytych w drukach Biblioteki „Hosianum” w Olsztynie. Badania nad prezentowanymi zapiskami trwają i są prowadzone między innymi przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Trzech fizyków z Japonii nagrodzono za wynalezienie wydajnej diody LED emitującej niebieskie światło. Nagrodę Nobla dostali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura. Ten ostatni był latem we Wrocławiu
Trzech fizyków z Japonii nagrodzono za wynalezienie wydajnej diody LED emitującej niebieskie światło. Nagrodę Nobla dostali Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura. Ten ostatni był latem we Wrocławiu
Od piątku, 3 października, na dziedzińcu pałacu Branickich (ul. Nowy Świat 18/20) można już oglądać wystawę plenerową pt. "Szklane domy"– mit, a rzeczywistość. Zagadnienia warszawskiej architektury modernizmu lat 20. i 30. XX w. W 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego".
Od piątku, 3 października, na dziedzińcu pałacu Branickich (ul. Nowy Świat 18/20) można już oglądać wystawę plenerową pt. "Szklane domy"– mit, a rzeczywistość. Zagadnienia warszawskiej architektury modernizmu lat 20. i 30. XX w. W 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego".
Po raz ósmy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim współorganizował Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmiał: „Nauczyciel i jego uczeń - dokonania i perspektywy”. W trakcie konferencji, która odbyła się 26 września 2014 w siedzibie ODN i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 przy ul. Turowskiego, nauczyciele wysłuchali wykładów wygłoszonych przez panią dr Elżbietę Zubrzycką, (wykładowcę Uniwersytetu Gdańskiego, założycielkę Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego) nt. „Diagnoza typów uczniów” oraz „Stres w zawodzie nauczyciela”.
Po raz ósmy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko Mazurskim współorganizował Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmiał: „Nauczyciel i jego uczeń - dokonania i perspektywy”. W trakcie konferencji, która odbyła się 26 września 2014 w siedzibie ODN i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 przy ul. Turowskiego, nauczyciele wysłuchali wykładów wygłoszonych przez panią dr Elżbietę Zubrzycką, (wykładowcę Uniwersytetu Gdańskiego, założycielkę Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego) nt. „Diagnoza typów uczniów” oraz „Stres w zawodzie nauczyciela”.
Przełomowe opakowania na kosmetyki dostosowane do potrzeb osób niewidomych i umywalka dla niewidomych - to dwa przykłady, które zaprezentowali młodzi naukowcy podczas konferencji prasowej na temat Wielkopolskiej Platformy Innowacyjnej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Poznania.
Przełomowe opakowania na kosmetyki dostosowane do potrzeb osób niewidomych i umywalka dla niewidomych - to dwa przykłady, które zaprezentowali młodzi naukowcy podczas konferencji prasowej na temat Wielkopolskiej Platformy Innowacyjnej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Poznania.
W Laboratorium PPNT ruszyły prace przy III etapie projektu pt. Czynna ochrona gatunkowa roślin z rodzaju Drosera (rosiczki) oraz Sphagnum (torfowce) występujących na terenie województwa pomorskiego. "Namnażanie torfowców w warunkach in vitro w celu reintrodukcji na zdegradowane torfowiska wysokie." Co kryje się pod tą długą i tajemniczą nazwą?
W Laboratorium PPNT ruszyły prace przy III etapie projektu pt. Czynna ochrona gatunkowa roślin z rodzaju Drosera (rosiczki) oraz Sphagnum (torfowce) występujących na terenie województwa pomorskiego. "Namnażanie torfowców w warunkach in vitro w celu reintrodukcji na zdegradowane torfowiska wysokie." Co kryje się pod tą długą i tajemniczą nazwą?
Nowy budynek centrum badawczego, unikatowy w skali światowej analizator ARUZ oraz sześć laboratoriów, w których znakomicie wykształcona kadra naukowa prowadzić będzie prace w oparciu o precyzyjnie dobrany sprzęt i najnowsze osiągnięcia nauki. Za rok zakończą się prace nad inwestycją BioNanoPark+. 23 września 2014 r. wmurowano pod nią kamień węgielny.
Nowy budynek centrum badawczego, unikatowy w skali światowej analizator ARUZ oraz sześć laboratoriów, w których znakomicie wykształcona kadra naukowa prowadzić będzie prace w oparciu o precyzyjnie dobrany sprzęt i najnowsze osiągnięcia nauki. Za rok zakończą się prace nad inwestycją BioNanoPark+. 23 września 2014 r. wmurowano pod nią kamień węgielny.
Ryszard Grobelny uczestniczył w uroczystości uruchomienia 10-metrowego mechanizmu Goldberga w Poznańskim Parku Naukowo-technologicznym, który w ten nietypowy sposób podsumowywał dwuletnie działania Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii.
Ryszard Grobelny uczestniczył w uroczystości uruchomienia 10-metrowego mechanizmu Goldberga w Poznańskim Parku Naukowo-technologicznym, który w ten nietypowy sposób podsumowywał dwuletnie działania Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa „Woda – serce społeczności”. Ekspozycję można zwiedzać od 9 do 30 września 2014 r. w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, w godzinach otwarcia biblioteki.Wstęp wolny!
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa „Woda – serce społeczności”. Ekspozycję można zwiedzać od 9 do 30 września 2014 r. w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13, w godzinach otwarcia biblioteki.Wstęp wolny!
Przy ul. Poleczki na Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-wdrożeniowych w Europie.
Przy ul. Poleczki na Ursynowie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Laboratorium Centralnego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT, jednego z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-wdrożeniowych w Europie.
Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń spacerowa z widokiem na Wisłę, Stare Miasto i Stadion Narodowy. W sobotę, 30 sierpnia, w dniu otwarcia dachu dla zwiedzających, obiekt odwiedziła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń spacerowa z widokiem na Wisłę, Stare Miasto i Stadion Narodowy. W sobotę, 30 sierpnia, w dniu otwarcia dachu dla zwiedzających, obiekt odwiedziła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Usiądziesz na krześle z wbitymi gwoździami? A może sprawdzisz jak Twój łokieć przenosi dźwięki? Cokolwiek wybierzesz, zabawa gwarantowana. Zapraszamy do BPNT na najnowszą wystawę Centrum Nauki Kopernik „Umysł Przyłapany". To będzie premierowy pokaz w Białymstoku
Usiądziesz na krześle z wbitymi gwoździami? A może sprawdzisz jak Twój łokieć przenosi dźwięki? Cokolwiek wybierzesz, zabawa gwarantowana. Zapraszamy do BPNT na najnowszą wystawę Centrum Nauki Kopernik „Umysł Przyłapany". To będzie premierowy pokaz w Białymstoku
19 sierpnia na orbitę okołoziemską trafi kolejny polski satelita naukowy o imieniu „Heweliusz”. To już drugi nanosatelita przypominający sześcienną kostkę o rozmiarze 20 cm, który z orbity obserwował będzie najjaśniejsze gwiazdy. Satelita ważący zaledwie 6 kilogramów dołączy do polskiego „Lema” oraz pozostałych trzech austriackich oraz kanadyjskich „braci”.
Na ściance satelity, który zostanie wystrzelony 19 sierpnia z terytorium Chin, obok logotypu Miasta Gdańska wygrawerowano logotyp Centrum Hewelianum.
19 sierpnia na orbitę okołoziemską trafi kolejny polski satelita naukowy o imieniu „Heweliusz”. To już drugi nanosatelita przypominający sześcienną kostkę o rozmiarze 20 cm, który z orbity obserwował będzie najjaśniejsze gwiazdy. Satelita ważący zaledwie 6 kilogramów dołączy do polskiego „Lema” oraz pozostałych trzech austriackich oraz kanadyjskich „braci”.
Na ściance satelity, który zostanie wystrzelony 19 sierpnia z terytorium Chin, obok logotypu Miasta Gdańska wygrawerowano logotyp Centrum Hewelianum.
Kamień milowy” to najwyższy laur przyznawany przez międzynarodowe stowarzyszenie zawodowe The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Po 70 latach wyróżnienie to przyznano polskim inżynierom, którzy złamali szyfr Enigmy.
Kamień milowy” to najwyższy laur przyznawany przez międzynarodowe stowarzyszenie zawodowe The Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Po 70 latach wyróżnienie to przyznano polskim inżynierom, którzy złamali szyfr Enigmy.
The Institute of Electrical and Electronics Engineers przyznało odznaczenie „Kamienia milowego” w uznaniu zasług polskich matematyków w latach 1932-39 w „Złamaniu po raz pierwszy kodów maszyny szyfrującej Enigma”. Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się przed Instytutem Matematycznym PAN.
The Institute of Electrical and Electronics Engineers przyznało odznaczenie „Kamienia milowego” w uznaniu zasług polskich matematyków w latach 1932-39 w „Złamaniu po raz pierwszy kodów maszyny szyfrującej Enigma”. Uroczystość odsłonięcia tablicy odbyła się przed Instytutem Matematycznym PAN.
700 zł – tyle wynosi nagroda główna w konkursie na nazwę obiektu pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości, ogłoszonym przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.
700 zł – tyle wynosi nagroda główna w konkursie na nazwę obiektu pod roboczą nazwą Inkubator Przedsiębiorczości, ogłoszonym przez Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.
Zespół w składzie: Mateusz Sowa, Łukasz Urbas, Mateusz Młodawski oraz Rafał Sobota otrzymał nagrodę za najlepsze wdrożenie na platformę Android. Wszyscy to wrocławianie!
Zespół w składzie: Mateusz Sowa, Łukasz Urbas, Mateusz Młodawski oraz Rafał Sobota otrzymał nagrodę za najlepsze wdrożenie na platformę Android. Wszyscy to wrocławianie!
Wakacyjna Akademia Geologii to szereg rozmaitych zajęć związanych z geologią, geografią regionu świętokrzyskiego m.in. szlifowanie skał, paleo-origami, warsztaty terenowe na Wietrzni, rozpoznawanie skamieniałości, zajęcia paleo-plastyczne itp
Wakacyjna Akademia Geologii to szereg rozmaitych zajęć związanych z geologią, geografią regionu świętokrzyskiego m.in. szlifowanie skał, paleo-origami, warsztaty terenowe na Wietrzni, rozpoznawanie skamieniałości, zajęcia paleo-plastyczne itp
W dniach 10-13 czerwca w Gdańsku odbędzie się spotkanie podsumowujące dotychczasowe prace nad najbardziej zaawansowaną instalacją typu SmartCity w Europie, która realizowana jest w ramachprojektu ACCUS (AdaptiveCooperative Control in Urban (sub)Systems). W spotkaniu udział wezmą menadżerowie oraz kluczowi inżynierowie ICT z 28 firm i instytucji z 8 krajów Unii Europejskiej (w tym Polski).
W dniach 10-13 czerwca w Gdańsku odbędzie się spotkanie podsumowujące dotychczasowe prace nad najbardziej zaawansowaną instalacją typu SmartCity w Europie, która realizowana jest w ramachprojektu ACCUS (AdaptiveCooperative Control in Urban (sub)Systems). W spotkaniu udział wezmą menadżerowie oraz kluczowi inżynierowie ICT z 28 firm i instytucji z 8 krajów Unii Europejskiej (w tym Polski).
Internet podbija gra „Super hot", zaprojektowana w Łodzi. Dziś przedstawiciele twórców zaprezentowali ją w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
Internet podbija gra „Super hot", zaprojektowana w Łodzi. Dziś przedstawiciele twórców zaprezentowali ją w obecności prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
Organizowany przez Centrum Hewelianum konkurs AstroCamera zmienił swój zasięg z ogólnopolskiego na międzynarodowy. Patronatem honorowym objęła go prestiżowa europejska instytucja ESO (ang. The European Southern Observatory). Dlatego termin nadsyłania prac został przełożony na 18 lipca 2014 r.
Organizowany przez Centrum Hewelianum konkurs AstroCamera zmienił swój zasięg z ogólnopolskiego na międzynarodowy. Patronatem honorowym objęła go prestiżowa europejska instytucja ESO (ang. The European Southern Observatory). Dlatego termin nadsyłania prac został przełożony na 18 lipca 2014 r.
Podczas organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik 18. Pikniku Naukowego będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć pojazd Bloodhound SSC, który w 2015 r. podejmie próbę pobicia rekordu prędkości na lądzie. Bolid prezentowany będzie od środy do soboty, 28-31 maja.
Podczas organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik 18. Pikniku Naukowego będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć pojazd Bloodhound SSC, który w 2015 r. podejmie próbę pobicia rekordu prędkości na lądzie. Bolid prezentowany będzie od środy do soboty, 28-31 maja.
Rodzinny Piknik Nauki i Techniki zorganizowany wczoraj 18 maja 2014 r. w Elbląskim Parku Technologicznym przeżył prawdziwe oblężenie. Eksperymenty, doświadczenia, precyzyjne maszyny, fizyczne prawa i zagadki przyciągnęły młodszych i starszych. Serdeczne podziękowania wszystkim elblążanom za liczny udział oraz wspólną zabawę na Pikniku składają Jerzy Wilk prezydent Elbląga oraz Paweł Lulewicz dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.
Rodzinny Piknik Nauki i Techniki zorganizowany wczoraj 18 maja 2014 r. w Elbląskim Parku Technologicznym przeżył prawdziwe oblężenie. Eksperymenty, doświadczenia, precyzyjne maszyny, fizyczne prawa i zagadki przyciągnęły młodszych i starszych. Serdeczne podziękowania wszystkim elblążanom za liczny udział oraz wspólną zabawę na Pikniku składają Jerzy Wilk prezydent Elbląga oraz Paweł Lulewicz dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.
"Pokonywanie niemożliwego" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2014 r.
"Pokonywanie niemożliwego" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2014 r.
W piątek, 4 kwietnia br., na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym odbyła się konferencja, która zgromadziła ponad 50 pasjonatów nowych technologii. BitCamp jest inicjatywą firm należących do Bydgoskiego Klastra IT i będzie odbywać się cyklicznie.
W piątek, 4 kwietnia br., na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym odbyła się konferencja, która zgromadziła ponad 50 pasjonatów nowych technologii. BitCamp jest inicjatywą firm należących do Bydgoskiego Klastra IT i będzie odbywać się cyklicznie.
3 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie Technologia LED – rozwój z prędkością światła. Spotkanie miało miejsce w olsztyńskim Planetarium, w al. Marszałka J. Piłsudskiego 38.Organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna, Philips Lighting Poland - partner strategiczny i merytoryczny konferencji oraz Planetarium Olsztyńskie - partner wydarzenia.
3 kwietnia 2014 roku odbyło się spotkanie Technologia LED – rozwój z prędkością światła. Spotkanie miało miejsce w olsztyńskim Planetarium, w al. Marszałka J. Piłsudskiego 38.Organizatorem jest Urząd Miasta Olsztyna, Philips Lighting Poland - partner strategiczny i merytoryczny konferencji oraz Planetarium Olsztyńskie - partner wydarzenia.
100 zamiast dotychczasowych 72 punktów hot-spot na terenie Gdańska. Pod koniec 2014 roku Gdańsk zwiększy sieć GD@NSK wifi! Trwają parce nad ustaleniem lokalizacji hot-spotów dostępnych w gdańskiej przestrzeni miejskiej. Lista powinna być znana do końca kwietnia.
100 zamiast dotychczasowych 72 punktów hot-spot na terenie Gdańska. Pod koniec 2014 roku Gdańsk zwiększy sieć GD@NSK wifi! Trwają parce nad ustaleniem lokalizacji hot-spotów dostępnych w gdańskiej przestrzeni miejskiej. Lista powinna być znana do końca kwietnia.
Pozwól dziecku poznać Wszechświat! Już dziś zapisz je na kółko astronomiczne dla dzieci w olsztyńskim Planetarium. Pierwsze zajęcia już 4 marca, zapraszamy!
Pozwól dziecku poznać Wszechświat! Już dziś zapisz je na kółko astronomiczne dla dzieci w olsztyńskim Planetarium. Pierwsze zajęcia już 4 marca, zapraszamy!
Dzisiaj 20 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo - dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”, którego efektem jest innowacyjna pracownia naukowo-dydaktyczna - „Galeria Ruchu”.
Dzisiaj 20 lutego 2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Adaptacja Centrum Hewelianum w Gdańsku na potrzeby naukowo - dydaktyczne pomorskich szkół wyższych”, którego efektem jest innowacyjna pracownia naukowo-dydaktyczna - „Galeria Ruchu”.
Berlin, Barcelona i Hanower - w tym roku premiery technologii wyprodukowanych w Gdyni odbędą się w aż trzech zagranicznych miastach, w trakcie największych targów branży ICT. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (al. Zwycięstwa 96/98) organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję dla kilkudziesięciu najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza. Swoje nowości technologiczne zaprezentują m.in. Master Telecom, VoiceLab, Bioseco, MSM Studio i TeleMobile Labs. Jedną z nich ma być pierwszy na świecie automat, który pomoże ornitologom liczyć ptaki.
Berlin, Barcelona i Hanower - w tym roku premiery technologii wyprodukowanych w Gdyni odbędą się w aż trzech zagranicznych miastach, w trakcie największych targów branży ICT. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (al. Zwycięstwa 96/98) organizuje wspólne wyjazdy, stoiska targowe oraz zagraniczną promocję dla kilkudziesięciu najbardziej obiecujących młodych firm z Pomorza. Swoje nowości technologiczne zaprezentują m.in. Master Telecom, VoiceLab, Bioseco, MSM Studio i TeleMobile Labs. Jedną z nich ma być pierwszy na świecie automat, który pomoże ornitologom liczyć ptaki.
W dniu 7 lutego 2014 r. zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski wręczył młodym naukowcom Nagrody Miasta Gdańska im. Jana Uphagena za rok 2013. W tym roku obchodzono 11 edycję tej prestiżowej gdańskiej nagrody.
W dniu 7 lutego 2014 r. zastępca prezydenta Gdańska Wiesław Bielawski wręczył młodym naukowcom Nagrody Miasta Gdańska im. Jana Uphagena za rok 2013. W tym roku obchodzono 11 edycję tej prestiżowej gdańskiej nagrody.
Tradycyjnie już 28 stycznia, w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, Centrum Hewelianum ogłasza kolejną edycję konkursu astrofotograficznego AstroCamera 2014! Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników utrwalania astronomicznych zjawisk, czyli osób które fascynują zagadnienia tak bliskie Janowi Heweliuszowi.
Tradycyjnie już 28 stycznia, w rocznicę urodzin Jana Heweliusza, Centrum Hewelianum ogłasza kolejną edycję konkursu astrofotograficznego AstroCamera 2014! Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników utrwalania astronomicznych zjawisk, czyli osób które fascynują zagadnienia tak bliskie Janowi Heweliuszowi.
Prezydent Miasta Gdańska, Prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezes Oddziału PAN w Gdańsku zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2013 rok.
Prezydent Miasta Gdańska, Prezes Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezes Oddziału PAN w Gdańsku zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2013 rok.
Kilkuset miłośników nurkowania podwodnego z Polski i zagranicy, zjechało na dwudniowe obrady do Gdyni. Dzisiaj przewidziane jest zakończenie konferencji która odbywa się w nowoczesnych budynkach Parku Naukowo-Technologicznego
Kilkuset miłośników nurkowania podwodnego z Polski i zagranicy, zjechało na dwudniowe obrady do Gdyni. Dzisiaj przewidziane jest zakończenie konferencji która odbywa się w nowoczesnych budynkach Parku Naukowo-Technologicznego