POBIEGLI DLA ŚW. JANA PAWŁA II

Półtora tysiąca najmłodszych torunian stanęło 20 maja 2016 r. na starcie X Toruńskiego Biegu im. Jana Pawła II. Prócz popularyzowania biegania, impreza rozgrywana co roku w okolicy 18 maja, dnia urodzin Papieża, upamiętnia postać Jana Pawła II, a także kolejne rocznice nadania jego imienia Szkole Podstawowej nr 13 w Toruniu. To właśnie ta szkoła była inicjatorem i głównym organizatorem sportowej zabawy na terenach rekreacyjnych nad Martwą Wisłą w Parku Miejskim.

Przedsięwzięcie z roku na rok się rozrastało, jego kolejne edycje współorganizowały razem z SP nr 13: Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Stowarzyszenie Maraton Toruński, Toruński Związek TKKF i Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

W tym roku na starcie biegu stanęło aż 1,5 tysiąca najmłodszych torunian. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi w poszczególnych kategoriach - puchary i nagrody rzeczowe z rąk przewodniczącego Rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego, zastępcy prezydenta Torunia Zbigniewa Rasielewskiego i radnego Karola Wojtasika. W klasyfikacji drużynowej wygrała Szkoła Podstawowa nr 6 i to ona otrzymała puchar Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski oraz Biskup Toruński Andrzej Suski.