Spotkanie z Ministrem Nauki

Autor: Śląski UW 2024-03-29 09:25:56

Wojewoda Śląski Marek Wójcik i I Wicewojewoda Rafał Adamczyk spotkali się z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariuszem Wieczorkiem oraz rektorami uczelni wyższych

W wydarzeniu zorganizowanym w budynku spinPLACE wzięli również udział rektorzy wyższych uczelni publicznych i niepublicznych z terenu województwa śląskiego oraz przedstawiciele samorządów. Szef resortu poruszył kwestie związane m.in. ze środkami finansowymi z KPO na inwestycje w szkolnictwo wyższe, reformami zapowiadanymi przez Ministerstwo, mówił także o potrzebie pogłębiania współpracy krajowej i międzynarodowej.

 ***

Katowice otrzymały tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024. Ten tytuł przyznawany jest przez organizację EuroScience i Komisję Europejską.

Najważniejszym celem EMNK 2024 jest inspirowanie do przemiany regionu poprzez naukę oraz zapewnienie mieszkańcom nieograniczonego dostępu do wiedzy. EMNK 2024 pozwoli na zaprezentowanie bogactwa śląskiej nauki na europejskiej arenie badawczej oraz umożliwi jej bliskie poznanie mieszkańcom regionu.

Uzyskanie tytułu to efekt wysiłków Miasta Katowice oraz siedmiu publicznych uczelni Konsorcjum Akademickiego. Podwaliny do starań o ten tytuł stworzył organizowany od ośmiu lat Śląski Festiwal Nauki – jedno z największych europejskich wydarzeń popularnonaukowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u