Programowanie to nasze dobro narodowe

Autor: mat prasowe KPRM 2020-06-19 07:29:03

Sukcesy polskich gier komputerowych pokazują, że Polacy potrafią być innowacyjni i kreatywni, a branża gamingowa może być naszym oknem na świat. Gry komputerowe wchodzą także do kanonu polskiej kultury. Dlatego rząd rozważa, aby treści z niektórych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych.

Gry komputerowe to nowoczesna twarz Polski – powiedział premier Mateusz Morawiecki w firmie 11 bit studios, która wyprodukowała wielokrotnie nagradzaną grę This War of Mine. Gra opowiada o przetrwaniu w czasie wojny, a gracz wciela się w niej w  cywila, który musi m.in. dokonywać wyborów moralnych, aby zapewnić sobie np. żywność, lekarstwa czy schronienie.

Myślę, że ta nowa forma wyrazu kultury i wnikania w rzeczywistość świata jest bardzo ważna. Pokazuje młodym ludziom, jak podążać dobrymi ścieżkami życia – podkreślił szef rządu.

Gry komputerowe w systemie edukacji

Jak powiedział premier, poprzez włączanie gier do polskiego systemu edukacji będziemy w stanie poszerzyć granice naszej wyobraźni, a przez to wnieść coś nowego do kultury – nie tylko polskiej, ale i całego świata.

Bardzo dziękuję wszystkim twórcom gier komputerowych, że rozsławiacie imię Polski na świecie – powiedział szef rządu.

Firma 11 bit studios

Firma zajmuje się produkcją, wydawaniem i dystrybucją gier komputerowych na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka została założona w 2009 r. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Gra This War of Mine

Gra opowiada o przetrwaniu w czasie wojny. Inspirowana jest m.in. oblężeniem Sarajewa oraz II wojną światową, w tym Powstaniem Warszawskim. Gracz wciela się w niej w cywila – ofiarę wojny, starającego się przeżyć w ciężkich warunkach. Gracz musi np. dokonywać wyborów moralnych, aby zapewnić sobie żywność, lekarstwa czy schronienie.

This War of Mine zostało wydane w 2014 r. Koszty produkcji zwróciły się w ciągu dwóch pierwszych dni sprzedaży. Gra otrzymała wysokie noty recenzentów, uzyskując średnią z ocen 82/100 punktów według serwisu Metacritic.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u