Ogromny sukces łódzkiego curlingu

Autor: Łukasz Janczar/Polska Organizacja Sportowa 2015-04-15 08:54:09
W rozegranych w Warszawie w dniach 8-12 kwietnia finałach Mistrzostw Polski nasza żeńska drużyna POS Łódź Kamyczek zdobyła srebrny medal. Po latach sukcesów i medalach w kategoriach juniorskich łodzianki zdobyły pierwszy medal w kategorii seniorskiej. POS Łódź Kamyczek wystąpił w składzie: Adela Walczak (skip), Joanna Waryszak, Zuzanna Rybicka, Victoria Dubrovskaya i Maria Stefańska. Drużyna Adeli Walczak bez porażki wygrała kwalifikacje, a w finałach pokonała kolejno drużyny z Gliwic, Warszawy, Katowic, aby w finale ulec drużynie ŚKC Kofeina z Katowic 6:9.
W finałach wystąpiły także inne łódzkie drużyny – dziewczęta z POS Łódź Cenzura (skip Dominika Muskus) zajęły bardzo dobre 5 miejsce, natomiast drużyny męskie sklasyfikowane zostały na 7 i 10 miejscu w Polsce. Już dzisiaj zapraszamy przedstawicieli łódzkich mediów i wszystkich miłośników curlingu na konferencję prasową z udziałem medalistek. Najprawdopodobniej spotkanie odbędzie się we wtorek 21 kwietnia o godzinie 11.00 na dziedzińcu Urzędu Miasta Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 104 – dokładny termin potwierdzimy w przeddzień konferencji.