Asseco Resovia Mistrzem Polski!!!

Siatkarze Asseco Resovi Rzeszów pokonali we wtorek, w rzeszowskiej Hali Podpromie Lotos Trefl Gdańsk 3:1 w trzecim finałowym meczu siatkarskiej Plus Ligi zdobywając tytuł Mistrzów Polski. To siódmy w historii klubu, a trzeci w ostatnich czterech latach tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej w Polsce.
Wtorkowy pojedynek w Rzeszowie był godny wielkiego finału. Było w nim wszystko: skuteczne ataki, zagrywki, niesamowite obrony i zwroty akcji.

Rzeszowianie rozpoczęli pojedynek bardzo nerwowo, chociaż w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzili 2:0 i niczego nie musieli. Mieli bowiem w zapasie ewentualne kolejne pojedynki. Chcieli jednak zakończył finał przed rzeszowską publicznością. Po przegranym pierwszym secie 19:25 w drugim siatkarze Asseco Resovii wzięli się ostro do pracy pokonują gdańszczan w takim samym stosunku. Decydujący dla końcowego wyniku okazał się trzeci set spotkania, w którym na przewagi rzeszowianie wygrali 27:25. Czwarty set to już dominacja nowo kreowanych Mistrzów Polski i zwycięstwo 25:18, a w całym meczu 3:1. Po ostaniem gwizdku sędziego pięciotysięczna publiczność skandowała „Mistrz, mistrz Resovia”.

Złote medale mistrzom Polski wręczał Prezydent Tadeusz Ferenc, a Rzeszów stał się na kolejny rok stolicą polskiej siatkówki.

Dzisiaj o godzinie 17.30 na Rynku w Rzeszowie rozpocznie się wielka feta związana ze zdobyciem przez Asseco Resovię tytułu Mistrzów Polski w siatkówce. Rozpocznie ją koncert zespołu BROWN, a następnie na scenie pojawią się „złoci resoviacy”. Wszystkich kibiców i mieszkańców serdecznie zapraszamy.