Politechnika Warszawska otwiera nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych

Autor: mat. prasowe PW 2016-01-17 10:09:58
Biogospodarka to nowy kierunek studiów interdyscyplinarnych, międzyuczelnianych realizowany przez Politechnikę Warszawską, Politechnikę Łódzką i Wojskową Akademię Techniczną w ramach konsorcjum UT-3. Studia ukierunkowane będą na różne sektory przemysłu przetwórczego, biopaliwa i biogospodarkę w inżynierii środowiska

W Politechnice Warszawskiej studia pierwszego stopnia będą prowadzone przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (przy współpracy z Wydziałami: Chemicznym, Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Inżynierii Materiałowej) wspólnie z Wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej oraz Wydziałem Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej.

Pierwsze trzy semestry realizowane będą w macierzystej uczelni studenta. Kolejne trzy semestry będą odbywać się rotacyjnie w trzech uczelniach:

- semestr IV – Politechnika Łódzka
- semestr V – Politechnika Warszawska,
- semestr VI - Wojskowa Akademia Techniczna.

Semestr VII, dyplomowy będzie realizowany w uczelni macierzystej.

Dzięki takiemu systemowi, studenci biogospodarki będą mogli korzystać z najlepszych laboratoriów i wysoko wyspecjalizowanej kadry w każdej z trzech uczelni.

Studia rozpoczną się od semestru zimowego roku akademickiego 2016/2017. Rekrutacja prowadzona będzie indywidualnie przez każdą z uczelni.

Powstanie kierunku jest efektem współpracy Politechniki Warszawskiej, Politechniki Łódzkiej i Wojskowej Akademii Technicznej w ramach konsorcjum UT-3. Głównym celem konsorcjum jest konsolidacja potencjału innowacyjnego, badawczego i dydaktycznego. Połączenie doświadczeń trzech uczelni zapewnia wysoką jakość kształcenia.

Informacje o Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska to uczelnia, która stwarza przestrzeń do rozwoju. Nieprzerwanie od lat znajduje się na pierwszym miejscu wśród uczelni technicznych w Polsce oraz w kategorii „Preferencje pracodawców” wg. Rankingu Perspektyw. Uczelnia kładzie szczególny nacisk na udział w krajowych i zagranicznych programach badawczych. Prace badawcze i rozwojowe prowadzone w PW to odpowiedź na wyzwania współczesnej nauki i gospodarki. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. W PW działa ponad 100 kół naukowych, organizacji i stowarzyszeń. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. 51% absolwentów PW znajduje pracę w czasie krótszym niż miesiąc (Badanie Losów Absolwentów 2015). Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie prawie 37 tys. studentów i doktorantów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u