Smocze łodzie na Motławie - muzealnicy wiosłują

Autor: Włodzimierz T.Freeman 2016-05-24 19:16:34
21 maja na Motławie w Gdańsku odbyły się Regaty Trójmiejskich Instytucji Kultury Smocze Łodzie 2016.Na starcie stanęło 8 załóg reprezentujących Archiwum Państwowe w Gdańsku ,Muzeum Archeologiczne w Gdańsku,Europejskie Centrum Solidarności,Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej ,Muzeum Historyczne Miasta Gdańska,Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku które było organizatorem tych zawodów.

Każda załoga składa się z dwudziestu wioślarzy ,sternika i bębniarza. Start odbywał się na wysokości Zielonego Mostu a meta przy S/S Sołdek . Pierwsze miejsce z najlepszym czasem przepłynięcia dystansu zajęła załoga Narodowego Muzeum Morskiego .Ostatnie natomiast Muzeum Narodowe ale było to jedyne muzeum które miało swojego etatowego bębniarza a była nim p.Elżbieta Zaręba pracownica oddziału Zielona Brama. Pozostałe załogi miały wypożyczonych .

Po zakończeniu wyścigów finałowych każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a osady które zajęły pierwsze ,drugie i trzecie miejsce puchary.