Pomorski Koszykarski Orlik 2013

Autor: JK 2013-05-23 21:22:15
Uczniowie rozegrali w Gdyni emocjonujący turniej
24 drużyny wzięły udział w eliminacjach do finału wojewódzkiego turnieju Koszykarskiego Orlika, który zostanie rozegrany w dniach 15-16 czerwca w Gdyni. Grano do jednego kosza czyli w systemie koszykówki ulicznej tzw. "Streetball", w grupach mieszanych czyli chłopcy razem z dziewczętami. Rywalizacja odbywała się w drużynach trzyosobowych i była chwilami bardzo zacięta. Mimo,że do finału awansowały tylko cztery drużyny to wszystkich zawodników należy uznać za zwycięzców. Spośród Szkół Podstawowych pierwsze miejsce zajęła drużyna SSP 14/10 w składzie; Izabela Filipek, Patrycja Roznerska, Stanisław Greczyło, Michał Lis, Piotr Lis. Drugie miejsce zajął zespół SSP 14 / 1 czyli Daria Semerak, Alicja Żyłkowska, Krzysztof Nowicki, Michał Gosiąrowski, , Adrian Pajkert. Rywalizację gimnazjalistów wygrała drużyna; Flackersi Gdynia w składzie Weronika Stróży, Małgorzata Gołębiewska, Patryk Pasik, Damian Sawicki, Dawid Sączewski, Drugą drużyną która awansowała do finału był zespół "Rudobrodzi" w którym grali; Wiktoria Sokołowska, Natalia Rabant, Szymon Daszke, Jakub Wantuch, Nicholas Śliwiński.