Zawody BoneBreakers Day II w Gorzowie

28 czerwca 2014 r. na sali sportów walki KS Pretorian odbyła się druga edycja międzynarodowego grapplingowego turnieju BoneBreakers Day.
Formuła turnieju zakładała sześciominutowe walki, rozstrzygane tylko przez poddanie przeciwnika (nie przyznawano punktów za żadne akcje techniczne). Dozwolone były wszystkie dźwignie na ręce, dźwignie proste na nogi oraz duszenia. Udział wzięło 48 zawodników, którzy walczyli w Turnieju Głównym podzielonym na pięć kategorii wagowych -69 -77 -85 -94 +94.

Część zawodników wzięła udział także w rywalizacji Open -85 i +85 gdzie nagrodą za zdobycie 1. miejsca było 1000 zł. Startowali zawodnicy ze Szczecina, Poznania, Stargardu, Koźmina, Świnoujścia, Białogardu, oraz 10 czeskich zawodników z Pardubic. Gorzów reprezentowało 13 osób.

W Turnieju Głównym gorzowianie wywalczyli sześć medali: złoto, dwa srebrne i trzy brązowe, a w Open jedno srebro.

Bardzo dobrze zaprezentował się nasz Junior, Wojciech Pająk. Siedemnastoletni zawodnik w swojej kategorii wagowej -69 zdobył brąz, a następnie wystartował w kategorii -77 kg, w której stoczył 4 pojedynki ulegając tylko zwycięzcy kategorii i ponownie zajął trzecie miejsce. Doskonałą dyspozycję zaprezentował Mateusz Donajski wygrywając kategorię +94 kg. Srebrne medale zdobyli Jarosław Strzesak -77 kg oraz Jarosław Tyszuk -94 oraz Open +85 kg, a trzeci brąz przypadł Mikołajowi Dobrołowiczowi w kategorii -94 kg