Zmiana w kolegium prezydenckim w Szczecinie

Autor: UM Szczecin 2024-02-24 08:44:43

Łukasz Kadłubowski nowym zastępcą prezydenta Szczecina. Funkcję obejmie na początku marca. Z kolegium odchodzi dotychczasowy wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz.

 

Jak Państwo wiecie, 12 stycznia Koalicja Obywatelska poparła moją kandydaturę na prezydenta Szczecina w zbliżających się wyborach samorządowych – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. To poparcie jest wynikiem współpracy niezależnego prezydenta miasta oraz radnych związanych z Koalicją tak 
w sejmiku jak i radzie miasta Szczecin. Przyjąłem jednocześnie propozycję Kolacji Obywatelskiej, która chce wziąć większą odpowiedzialność za sprawy miasta. Są dwa powody takiej decyzji:

Po pierwsze moje doświadczenia z tej kadencji są takie, że Koalicja potrafi i chce współpracować – dlatego możemy pójść krok dalej i rozpocząć bliższą współpracę, także w ramach zarządu miasta. Po drugie przedstawiciele KO, po wygranych wyborach 15 października tworzą rząd, mają więc wpływ na decyzje władzy centralnej, która w ostatnich latach marginalizowała samorząd Szczecina. Dlatego uważam, że w interesie miasta jest nasza współpraca 
w samorządzie – a taką współpracę KO deklaruje.

Jednocześnie bardzo dziękuję mojemu dotychczasowemu zastępcy Danielowi Wacinkiewiczowi. Wspólna praca w tych niełatwych czasach była prawdziwą przyjemnością. Znamy się od lat i pewnie nie raz będziemy korzystać z jego samorządowego doświadczenia – zakończył Piotr Krzystek.

Jak powiedział Daniel Wacinkiewicz, teraz planuje skupić się na swojej karierze naukowej - Państwo tego nie wiecie, ale w 2018 roku z panem prezydentem umówiliśmy się, że to będzie moja ostatnia kadencja. Obowiązki zastępcy są bardzo absorbujące, a moją pasją zawsze była praca naukowa.

Daniel Wacinkiewicz wspomniał też o zrealizowanych projektach z których jest szczególnie dumny – udało się przygotować niezwykle ważny dokument jakim jest Studium Planowania Przestrzennego miasta. Rewitalizacja Wojska Polskiego także się właściwie zakończyła. Choć największe efekty i nowe życie tej ulicy poznamy podczas sezonu letniego. Mamy także największy TBS w Polsce, która nie tylko buduje nowe mieszkania, ale zmienia i rewitalizuje przestrzeń 
w śródmiejskich kwartałach. Moim finałem będzie zaś postępowanie na rewitalizację pl. Orła Białego. Myślę, że niebawem państwo o tym usłyszycie.

Z tego miejsca chciałbym oczywiście podziękować wszystkim współpracownikom, z którymi przez tyle lat realizowaliśmy te wszystkie projekty. Bez Was by się to nie udało – dziękuję.

 

Na przyszły tydzień zaplanowane dalsze uzgodnienia dotyczące m.in. podziału zadań w nowym kolegium prezydenckim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u