FUNKCJONARIUSZE POMOGLI MIESZKANCE POWIATU PRZEMYSKIEGO

Autor: MSWiA 2024-02-28 09:33:25

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Katowic zauważyli kobietę, która spacerowała w rejonie peronów dworca kolejowego w Przemyślu. Jej zachowanie wskazywało, że potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze dotarli do niej, udzielili jej pierwszej pomocy i zaopatrzyli rany jakie posiadała. Mieszkanka powiatu przemyskiego trafiła do szpitala.

W połowie lutego br., policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, którzy wspierają w codziennej służbie przemyskich policjantów, pełnili służbę w rejonie dworca PKP w Przemyślu. W pewnym momencie zauważali kobietę spacerującą w rejonie przyległym do torowiska. Jej zachowanie wskazywało, że potrzebuje natychmiastowej pomocy. 

W obawie o jej zdrowie i życie, mundurowi natychmiast podjęli działania. Policjanci podeszli do kobiety i zauważyli, że na rękach posiada okaleczenia. Pomimo jej sprzeciwów i agresywnego zachowania, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, zaopatrzyli rany, a na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Do jej przyjazdu zaopiekowali się nią. Mieszkanka powiatu przemyskiego trafiła do szpitala.

Pamiętajmy!     

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

(KWP w Rzeszowie / mw)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u