We WPT licealiści odkrywają wirtualną rzeczywistość

Autor: Wrocławski Park Technologiczny 2016-03-20 11:01:57
Czym jest VR? Do czego służy? Jak korzystać z Oculus Rift? Młodzież z wrocławskich liceów pozna odpowiedzi na te pytanie podczas cyklu spotkań o wirtualnej rzeczywistości. Warsztaty odbędą się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Technologia idzie naprzód, a wraz z nią coraz intensywniej rozwija się wirtualna rzeczywistość. Dzięki niej cyfrowy obraz wydaje nam się prawie tak samo prawdziwy jak rzeczywistość. Wszystko za sprawą specjalnych gogli, które mogą przenieść nas do alternatywnego świata.

Coraz częściej słyszymy o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w biznesie, sztuce czy turystyce. Jest stosowana w medycynie jako metoda uśmierzania bólu w czasie przeprowadzania zabiegów. Dziś jest to jeszcze nowe medium komunikacji, ale za kilka lat prawdopodobnie stanie się tak samo popularne jak teraz smartfony.

Wrocławski Park Technologiczny wraz z Fundacją Pro Mathematica i firmą VR Mind przygotował cykl spotkań o wirtualnej rzeczywistości dla wrocławskich licealistów. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób technologia może być wykorzystywana, komu i dlaczego może się przydać, a także jakie mogą być ewentualne zagrożenia wynikające z jej niewłaściwego stosowania. Zajęcia będą doskonałym wprowadzeniem do zrozumienia fenomenu technologii VR, która z każdym dniem znajduje coraz szersze zastosowanie w różnych dziedzinach życia społecznego.

Chcemy przybliżyć młodzieży praktyczne zastosowania najnowszych technologii, które już za chwilę obecne będą w życiu każdego człowieka. Dzięki wykorzystaniu infrastruktury i specjalistycznego wyposażenia Wrocławskiego Parku Technologicznego oraz fachowej wiedzy prowadzących, możliwe jest uzyskanie niezbędnej synergii do tego, aby każdy uczeń mógł bezpośrednio zetknąć się z rzeczywistością wirtualną i przekonać się jaki może wywierać wpływ na funkcjonowanie ludzkiego umysłu - mówi Jędrzej Nawara, członek zarządu Fundacji Pro Mathematica, która organizuje warsztaty.

Zajęcia poprowadzi dr Marcin Czub, pracownik Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i współwłaściciel firmy VR Mind, która zajmuje się tworzeniem aplikacji wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. „Poniedziałki z VR” przyjmą formułę warsztatów opartych o grę rozgrywającą się w przestrzeni alternatywnego świata. Licealiści przekonają się, jak łatwo można zmienić swoją tożsamość, jak zmienne jest doświadczanie własnego ciała i jak łatwo oszukać zmysły.

Warsztaty będą prowadzone cyklicznie, co poniedziałek, do połowy kwietnia. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek 14 marca. Informacja o wolnych terminach dostępna jest na stronie www.promath.pl.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u