Teatr Na Bruku rusza w wiosenną trasę

Autor: mat. prasowe Teatr Na Bruku 2016-05-15 10:08:56
Nowy spektakl Teatru mobilnego pod tytułem ,,Sen Charliego – Za Czecha” będzie można zobaczyć już 21 maja 2016r o godzinie 20.00 nad Zalewem Proszkowickim ,,Plaży na cyplu” w Miektowie.

Teatr mobilny to spektakle i warsztaty teatralne skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W ramach tego przedsięwzięcia będzie można zobaczyć spektakl ,,Sen Charliego -Za Czecha”. Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Głównym celem naszego projektu jest dotarcie do miejsc oddalonych od dóbr kultury i osób zagrożonych wykluczeniem kulturalnym. W szczególności do dzieci i młodzieży z rodzin o niższym statusie materialnym ze środowisk wykluczonych społecznie, oraz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W projekcie mogą wziąć udział również osoby spoza przewidzianego targetu. Realizujemy projekt poprzez prowadzenie warsztatów i spektakli dla równych grup wiekowych od dzieci poprzez młodzież aż po osoby dorosłe z różnych środowisk. Dzięki temu pokazujemy, że teatr jest sztuką dla wszystkich, a w teatrze rozmaite talenty i umiejętności są potrzebne.

W ramach realizacji projektu będą organizowane wyjazdowe spektakle i warsztaty, każdy składać się będzie z dwóch części z warsztatu ABC Aktora na podstawie inscenizacji „Jerzy nie uczesany jak należy” lub „Mucha” oraz prezentacji jednego z interaktywnych przedstawień: „Charlie Pomywaczem”, „Fotograf”, „Drzewo które umiało dawać”, „Bongo i Kongo”, „Chaplin s dream”.

W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak zbudować przedstawienie teatralne metodą recyklingu czyli teatr z rzeczy ogólnodostępnych, następnie wezmą czynny udział w próbach inscenizacji pracując z profesjonalnymi aktorami. Pod okiem specjalistów z różnych dziedzin: reżysera, aktora, muzyka, plastyka. Widzowie uczestniczą w zdarzeniu, nabywając przy tym wiele nowych umiejętności, uczą się m.in. współpracy z innymi osobami (będącymi w innym wieku, pochodzącymi z innych środowisk), rozpoznawania swoich zainteresowań, a także mają szansę rozwinąć swój potencjał.

Wszystkie wyżej wymienione spektakle są autorski, mają swoje społeczne przesłanie i poruszają wiele problemów bezpośrednio dotyczących młodych osób ze środowisk de faworyzowanych. Angażując aktywnie uczestników projektu w działania teatralne opowiadamy im równocześnie o obronie prawa do własnego życia, godności, zachowaniu radości i spontaniczności, o marzeniach, przyjaźni i bezinteresowności, ale uczymy też wyrażania własnych uczuć i kreatywności pobudzając ich do działania i pracy w grupie.

We wszystkich Wyjazdowych Spektaklach i Warsztatach wykorzystane zostaną formy artystyczne aktywizujące odbiorców, takie jak: performance, happening, interaktywne warsztaty i twórcze zabawy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u