Zakończyły się X Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas

Autor: źródło - UM Poznań 2014-02-24 15:44:36
Wygrał Michał Kubaś, który swoją porcję zjadł w 6 minut i 41 sekund. Do zawodów zgłosiło się także ponad 80-letnie małżeństwo, które w zawodach bierze udział od początku ich istnienia.
Punkt 11.00 w gmachu Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu odbyły się X Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwało jury złożone z członków Cechu Cukierników i Piekarzy w Poznaniu i przedstawicieli Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu.

Wygrał Michał Kubaś, który w 6 minut i 41 sekund zjadł 10 pączków. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Jamroszykowi, na trzecim miejscu ex quo Barbara Dzikowska i Tomasz Judkowiak.

Do konkursu zgłosiło się ponad 150 osób. 101 brało udział w zawodach.

W kategorii dzieci do 6 lat trzy małe, symboliczne pączki częstowała 10 maluchów. Na podium byli Emilia Kucharska 6 lat (czas 2.18), Madgalena Mojzykiewicz 5 lat (czas 2.24) i Maciej Gorączniak 6 lat (czas 4.05)

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Pan Marian Stanny. 86 latek z żoną startują w zawodach od 10 lat. W pierwszych mistrzostwach żona Pana Mariana zajęła 3 miejsce