Karta Dużej Rodziny w Warszawie

Autor: źródło-www.um.warszawa.pl 2014-06-23 23:01:33
16 czerwca weszła w życie uchwała nr 85 Rady Ministrów w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.
szczególne uprawnienia ułatwiające ich funkcjonowanie. Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek dostępna jest na stronie www.rodzina.gov.pl. Program ma charakter ogólnopolski, a Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta przyznawana jest każdemu członkowi rodziny. Dochód rodziny nie jest kryterium przyznania karty. Karta wydawana jest bezpłatnie.

Wniosek należy pobrać ze strony: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/informacje/, w imieniu rodziny, może go złożyć każdy pełnoletni jej członek.

Następnie w Urzędzie Dzielnicy właściwym ze względu na miejsce zamieszkania składamy wniosek oraz następujące dokumenty:
w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica – dokument potwierdzający tożsamość; w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;
w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności; dziecku umieszczonemu w rodzinnej pieczy zastępczej – na czas umieszczenia w danej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
osobie, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej – odpowiednio do końca roku szkolnego lub akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, zgodnie z terminem wskazanym w zaświadczeniu, o którym mowa w § 10 ust. 5 pkt 3, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25. roku życia.

Pracownik odpowiedzialny za obsługę wniosków weryfikuje zawarte w nim dane a następnie w systemie teleinformatycznym wysyła informacje do podmiotu odpowiedzialnego za wydruk i personalizację kart. Spersonalizowane karty przesyłane są do urzędu, a o ich odbiorze zainteresowany członek rodziny informowany jest przez urzędnika.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u