Akcja #sadziMY z udziałem prezydenta

Autor: Świętokrzyski UW 2023-10-05 09:09:17

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w V edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Finał wydarzenia odbył się w Nadleśnictwie Suchedniów. Do akcji włączył się wojewoda Zbigniew Koniusz.

„Las to nasza odpowiedź na długie i szczęśliwe życie oraz znakomite miejsce do odpoczynku. W lesie można pospacerować, pomarzyć. Tu rodzą się najlepsze pomysły. Zachęcam do sadzenia lasów” – powiedział wojewoda.

„Trudno sobie to wyobrazić, ale nasi leśnicy sadzą rocznie pół miliarda drzew. Lasów przybywa, co ogromnie mnie cieszy. Po drugiej wojnie światowej 20 procent terytorium Polski zajmowały lasy. Dziś jest to blisko 30 procent, a więc o połowę wzrósł areał leśny. Las to miejsce gdzie można się wyciszyć. To ostoja, miejsce ukojenia. Wszyscy wiemy jak bardzo potrzebne są lasy” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

2 i 3 października 2023 roku w całej Polsce odbyły się sadzenia drzew. To zwieńczenie V edycji akcji #sadziMY. Leśnicy przygotowali na ten cel milion sadzonek, które można było odebrać w każdym nadleśnictwie. Obecnie lasy stanowią 29,6 procent powierzchni naszego państwa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u