Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover w Gdyni - ponad 650 osób sprawdziło swój stan zdrowia

Autor: źródło-UM Gdynia 2015-06-17 08:51:14
W sobotę 13 czerwca w Gdyni, powstało Niebieskie Miasteczko Fundacji Medicover, gdzie każdy mógł sprawdzić swój stan zdrowia i zasięgnąć porad specjalistów. Na nabrzeżu Pomorskim, tuż przy okręcie-muzeum ORP Błyskawica przebadano ponad 650 osób.

Działania prozdrowotne skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych mieszkańców Gdyni są jednymi z najważniejszych założeń naszego samorządu. Coraz bliżej współpracujemy z Fundacją Medicover. Z największą przyjemnością włączyliśmy się zarówno w organizację wydarzeń sportowych w ramach Programu „PoZdro!", jak i objęliśmy patronatem Niebieskie Miasteczko - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.

Oprócz naszego miasta, podobna akcja odbyła się w Krakowie. W sumie w obu miastach przebadano łącznie ponad 1000 osób - jest to rekordowa liczba przebadanych w Niebieskich Miasteczkach Fundacji Medicover. Kolor nie był przypadkowy. Niebieskie koło jest ogólnoświatowym symbolem walki z cukrzycą.

Niebieskie Miasteczko w Gdyni było też drugim na trasie Rajdu Razem Przeciw Cukrzycy typu 2, którego celem jest podnoszenie świadomości zdrowego stylu życia i wagi aktywności fizycznej w walce z epidemią XXI wieku - cukrzycą typu 2. Rowerzyści już po raz trzeci przemierzyli Polskę z południa na północ. 14 wolontariuszy wyruszyło 7 czerwca z Zakopanego, w sobotę zawitali w Gdyni, a na metę rajdu w Sztokholmie dotarli 15 czerwca. Trasa, którą pokonali liczy ponad 1000 km. Ideą wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności aktywności fizycznej. Do rowerzystów dołączyli inni ochotnicy rowerzyści oraz młodzież biorąca udział w Programie „PoZdro!"

To nasz rekord i wielki sukces! Gdynia była ostatnim przystankiem rowerzystów w Polsce na trasie naszego Rajdu Rowerowego. Jest to też pierwsze miasto, które objęliśmy Programem „PoZdro!". Do chwili obecnej przebadaliśmy dwa roczniki uczniów pierwszych klas gimnazjalnych ze wszystkich gdyńskich gimnazjów - w sumie daje to już prawie 2300 nastolatków, a ponad 350 rodzin zaprosiliśmy do udziału w dwuletniej bezpłatnej opiece indywidualnej. Nasi podopieczni z dnia na dzień osiągają coraz lepsze wyniki i stają się coraz zdrowsi - mówi Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover.

Wszelkie informacje o programie „PoZdro!", a także materiały filmowe prezentujące wydarzenia sportowe dla młodzieży objętej ZOI oraz historie uczestników, którzy wraz ze swoimi rodzinami całkowicie odmienili swój styl życia, dostępne są na stronie internetowej Programu: http://www.po-zdro.pl/.

O Programie PoZdro!

Celem Programu „PoZdro!" jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy (zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia) i innych chorób cywilizacyjnych, np. nadciśnienia tętniczego, czy podwyższonego poziomu cholesterolu oraz podniesienie świadomości zdrowego trybu życia.

„PoZdro!" jest jednym z największych programów w Europie, jeżeli chodzi o planowaną ilość przebadanych dzieci. Organizatorzy chcą przebadać w ciągu pięciu lat 30 tysięcy uczniów pod kątem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Rezultat, jaki organizatorzy chcą osiągnąć po zakończeniu programu to około tysiąca osób, które wyjdą z grupy ryzyka zachorowania. Gdynia została wybrana przez Fundację Medicover, jako pierwsze miasto w Polsce, w którym jest realizowany program ze względu na doskonałą współpracę z tutejszym samorządem, od wielu lat zaangażowanym w różne kampanie prozdrowotne i prospołeczne.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u